תגבורת ישראלית לאינטל ופיסבוק

יום ב', 4 בפברואר 2019

בעקבות שינויים בצמרת שכוללים את מנויו של בוב סוואן למנכ"ל הקבוע של אינטל, נערך באינטל סבב של מינויים שכולל שמונה  ישראלים עובדי החברה שקודמו לתפקידים שונים.

מינוי בולט שכבר יצא לפועל במהלך ינואר, הוא של שגיא בן משה שישמש כסגן נשיא תאגידי באינטל.

בן משה, בעל תואר שני למדעי המחשב מהטכניון, שלפי הדף שלו בלינקדאין ישמש גם כמנכ"ל החממה לטכנולוגיה צומחת, שימש מינואר 2016 כסגן נשיא. הוא שב והצטרף לאינטל ב-2012, אחרי שעזב אותה ב-2008, ומההצטרפות ועד המינוי הנוכחי שימש בתפקידים שונים בצוות ה-RealSense של החברה, כולל ניהול הצוות.

מאז יולי של שנה שעברה הוא גם שימש כסגן נשיא בכיר לטכנולוגיות חישה במוביילאיי. בעברו בן משה גם ייסד את החברות אינוויז'ן ודיג'יסקרין. הוא נהל את שתי החברות הללו עד לרכישת אינוויז'ן בידי אינטל ב-2012. 

בעקבות המנויים החדשים, נראה כי הם כוללים 20 ישראלים מבין 150 הסגנים.

אוהד זסלבסקי, שעובד באינטל בשלל תפקידים מאז 1999, מונה לסגן נשיא למשאבי אנוש וגיוס טלנטים גלובלי, כשלפני כן שימש כארבע שנים כדירקטור בקבוצה שאחראית לאסטרטגיית חיפוש העובדים של החברה.

איתי בר-חן, שעובד באינטל מאז 2006, מונה לסגן נשיא לפתרונות תשתית ופלטפורמות, ובעבר היה בתפקיד ניהול בכיר של פיתוח אותות IP במרכזי החברה בירושלים ובחיפה, כשבשש השנים האחרונות הוא בסקרמנטו כמנהל הנדסה בכיר בתחום.

זיוית כ"ץ צמרת מונתה לסגנית נשיא לנושאי ייצור ותפעול, ועד לאחרונה היא שימשה כמנהלת מפעל ייצור המעבדים של אינטל באריזונה, בשנתיים האחרונות שבהן יוצרו מעבדי 22 ו-14 ננו-מטר הנוכחיים של החברה.

עוד מנויים כוללים את קובי קשפיצקי, שמונה לסגן נשיא אחראי ל-Silicon Engineering Group, ליז כהן ירושלמי, שמונתה לסגנית נשיא בחברת הבאת מובילאיי במקביל ליוסי קריינין, ואפי רותם שמונה לעמית בקבוצת הנדסת הסיליקון של החברה.

בתחום המינויים נמסר כי יר בלומברגר חוזר לעבוד בפייסבוק בתפקיד מנהל ההשקעות והרכישות של החברה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA)  במסגרת תפקידו יהיה אחראי בלומברגר, שינהל את הפעילות ממטה פייסבוק בתל אביב, על השקעות בחברות סטארט-אפ ועל רכישת חברות אחרות.

בלומברגר שימש בשנתיים האחרונות כשותף עצמאי בקרן ההון סיכון אקסל. הוא היה שותף בקרן האירופית של אקסל שמנהלת 500 מיליון דולר והשקיעה בחברות בישראל ובאירופה. הקרן האמריקאית של אקסל היא אחת הקרנות המובילות בעמק הסיליקון שהשקיעה בין היתר בפייסבוק, דרופבוקס וספוטיפיי.


ב-2014-2016 שימש בלומברגר כמנהל הפיתוח העסקי של פייסבוק במרכז החברה במנלו פארק, קליפורניה והיה מעורב בכמה רכישות משמעותיות של החברה, כולל רכישת חברת ה-AR אוקולוס וכן רכישת חברת המציאות הרבודה הישראלית פבלס.