גוגל הודיעה רשמית על Pixel 4 ו- Pixel 4 XL

יום ד', 16 באוקטובר 2019
 
לאחר ציפיה הודיעה גוגל רשמית על Pixel 4 ו- Pixel 4 XL. סוף סוף! ה- Pixel 4 הוא אחד הטלפונים המדוברים ביותר בזמן האחרון. הטלפונים החדשים של משפחת הפיקסלים בעלי מצלמות אחוריות כפולות, תצוגה של 90 הרץ, נעילת פנים עם זיהוי ושורה של תכונות ייחודיות כמו זיהוי תאונות דרכים ווידאו חי.
 
ה- Pixel 4 מתחיל ב -799 $ (669 פאונד) לגרסת 64 ג'יגה-בייט ו -899 $ (829 פאונד) עבור ה- Pixel 4 XL. שניהם זמינים בשחור, לבן או כתום, שגוגל מכנה "כתום מפתה".
 
בארה"ב אתה יכול לשדרג את כל הטלפון ל- 128 ג'יגה בייט עבור $ 100 נוספים. ההזמנות המקדימות פועלות והטלפונים נשלחים החל מה -24 באוקטובר. לראשונה תוכלו לקנות את ה- Pixel 4 ישירות מכל חברות הספק הגדולות בארה"ב.
 
יצוין כי  2019 כבר מלאה במתחרים חדשים, כולל אייפון 11 ו- 11 Pro של אפל ו- Galaxy Note 10 של סמסונג והשקת גלקסי-קפל מחדש.
 
עיון במידע מלמד כי מכשירי האייפון 11 ו- Galaxy S10E הם שניים מהיריבים המותאמים יותר לפיקסלים 4 ושניהם זולים ב -100 דולר. וכן יש את המתחרה ה- OnePlus 7 Pro, שאורז מסך 90 הרץ כמו ה- Pixel 4 אך עולה 130 דולר פחות. וכמובן שיש טלפונים של פיקסל 3 משנה שעברה, שגוגל קיצצה מחיר ב-300 דולר.
 
לדברי האנליסטית אנג'לה לאנג ב-CNET
הפיקסלים החדשים הם במילימטר בערך גדולים יותר ויותר כבדים מהפיקסלים 3 ו- 3 XL של השנה שעברה, ומעניקים ל- 4 ו- 4 XL תחושה חזקה יותר מהטלפונים הקודמים של גוגל. יש זכוכית מגינה  מלפנים ומאחור, והטלפונים מדורגים IP68 בעמידות בפני אבק ומים. בשני הטלפונים יש מעבד Snapdragon 855, זיכרון RAM של 6 ג'יגה-בייט 0גדול יחסית) ומטען אלחוטי. בחלק התחתון תמצאו רמקולים סטריאו ויציאת USB-C.
 
והביקורת: הסוללות בפיקסלים 4 ו -4 XL הן בעלות קיבולת נמוכה יותר מזו שב- 3 ו- 3XL.
אמנם בסיס האנדרואיד 10 אמור לעזור למקסם את היעילות של הסוללה, אבל הנושא עדיין בבחינה.
 
כאמור, ל- Pixel 4 יש מסך בגודל 5.7 אינץ ', שהוא גדול יותר מה- 5.5 אינץ' שנמצא בפיקסל 3, ואילו ל- Pixel 4 XL יש תצוגה בגודל 6.3 אינץ ', באותו גודל כמו Pixel 3 XL בשנה שעברה.
 
לתצוגות החדשות יש גם תכונה בשם Ambient EQ שמתאימה את טמפרטורת הצבע של המסך כדי לגרום לצבעים להראות טבעיים יותר במצבי תאורה שונים. זה דומה לתצוגות הטון האמיתי של אפל באייפון ובאייפד. ניתן  להפעיל או לכבות את Ambient EQ.
 
חיישן "רדאר" Motion Sense לפתיחת נעילת פנים מאובטחת:
זה הפיצ'ר הממוקם מעל המסך שהוא ממש מרשים. ה-Motion Sense  משתמש בתערובת של חיישנים, אינפרא אדום ורדאר זעיר כדי לאפשר לך לפתוח את ה- Pixel 4 עם הפנים שלך. הפיקסלים 4 ו- 4L הם הטלפונים הראשונים של אנדרואיד עם נעילת פנים, המאובטחים מספיק כדי לשמש לתשלומים באמצעות Google Pay כמו גם עם יישומי סיסמא.