מייסד אנבידיה: נאיץ את הצמיחה וההשקעה בישראל

יום ג', 28 באפריל 2020

 

ג'נסן הואנג, מייסד ומנכ"ל חברת  הבינה המלאכותית והמעבדים הגראפיים, אינבידיה (בתמונה מימין) קיים תדריך עיתונאים משותף עם מייסד מלאנוקס איל וולדמן, לרגל השלמת עסקת הרכישה.

ענקית הבינה המלאכותית והמעבדים הגראפיים אנבידיה הודיעה על השלמת רכישתה של מלאנוקס טכנולוגיות בע"מ בשווי עסקה של 7 מיליארד דולר.

הרכישה, אשר הוכרזה בתחילה ב-11 במרץ 2019, מאחדת שתיים מהחברות המובילות בעולם בתחום המחשוב עתיר הביצועים (HPC) והמחשוב במרכזי הנתונים. שילוב מומחיות המחשוב המובילה של אנבידיה עם טכנולוגיית הרשת בעלת הביצועים הגבוהה של מלאנוקס, יאפשר ללקוחות להשיג ביצועים גבוהים יותר, ניצול רב יותר של משאבי המחשוב ועלויות הפעלה נמוכות יותר.

 

"מדובר במסע נפלא שהתחיל לפני שנתיים, מלאנוקס מאוד חשובה לנו ואנו נלהבים לרגל האיחוד", אמר הואנג בפתח דבריו.

לדברי הואנג, "מדובר בשתי חברות מובילות עולמיות בתחום מיחשוב העל, שמשקיעות במרכזי הנתונים. האפשרות לעבוד על כך יחד מהווה הזדמנות אדירה. השילוב של החברות יביא לשוק מוצרים מדהימים שטרם נראו בתעשייה".

הואנג התייחס לישראל כבירת חדשנות ואמר: "ישראל היא הבית של היזמות, יש כאן אנשים שעובדים קשה, עם טכנולוגיה מדהימה, ותרבות שאנחנו מאוד מתחברים אליה. עבורנו, ישראל היא אחד המרכזים הטכנולוגיים המובילים שלנו בעולם". 

איל וולדמן אמר: "עברנו דרך ארוכה יחד, אנו עובדים זה לצד זה כעשור ביצירת מחשוב העל הטוב בעולם ועתה יחד אנו לוקחים את ההובלה על השוק. אני רוצה להודות לעובדי מלאנוקס שהובילו אותה להצלחה שהיא משנת 99 ועד היום. אני מבטיח שהחברה תמשיך לצמוח. המיזוג יאפשר לנו להשיא ערך גדול יותר ללקוחות, לשותפים ולבעלי המניות שלנו".

החברה תרחיב את פעילותה בישראל

לדברי ג'נסן הואנג, "החברה שלנו ממוקדת בפעילות בתחומי מרכזי הנתונים, והכוונה שלנו הינה להאיץ את הצמיחה ואת ההשקעה בישראל. יש כאן הרבה מהנדסים מצוינים ואיל בנה צוות ניהולי מעולה שאיתו נוכל להמשיך ולבנות את החברה".

וולדמן הוסיף על כך: "יש לנו יכולות, כוח אדם והנוכחות בישראל רק תגדל. אלו התוכניות שלנו. אני מתכנן להישאר באנבידיה כדי לעבוד עם ג'נסן כך שהאינטגרציה תהיה טובה והצמיחה תמשיך כמתוכנן".

לשאלה כיצד וירוס הקורונה עלול להשפיע על פעילות החברה הממוזגת, ענה הואנג: "וירוס הקורונה ישנה את העולם אבל לא ישנה את החזון שלנו. אנו מתרכזים במה שאנחנו עושים והקורונה לא תשנה את זה ואנו מתכוונים לצמוח".

לדבריו, "אנו עובדים במגוון תעשיות – החל מעולמות הצריכה, מרכזי נתונים, בריאות ותעשייה, כל אחת מאלה הושפעה אחרת. מצד אחד, יותר אנשים משחקים במשחקי מחשב בבית, קונים מחשבים ניידים כדי לעבוד מהבית וזה טוב עבורנו, וגם השימוש בענן עלה. מנגד, עסקים קטנים הושפעו וגם עולם הרכב האוטונומי, אנו ערים לכל ההשפעות, אבל בטווח הארוך אנחנו מאמינים שאנו נמצאים במקום מצויין ומכוונים לעתיד, במטרה לקדם אותו עם פיתוחים בעולמות הבינה המלאכותית, רובוטיקה, מרכזי נתונים ועוד".

לדברי וולדמן, הקורונה לא צפויה להוביל לשינוי במצבת כוח האדם של אנבידיה ומלאנוקס הממוזגת או לעצור את התוכניות לגיוס עובדים חדשים.