עולה רף ההוצאות וההשקעות בטכנולוגיות חדשות

יום ה', 10 במאי 2018

 

 

  • ההשקעה בטכנולוגיה  מתמקדת בלספק לעובדי ה?שטח? את הטכנולוגיה והאבטחה הנדרשים לעבודה מרחוק
  • כרבע (24%) מהנסקרים העובדים בארגונים חושבים כי פתרונות משקפיים חכמים יטמעו בסביבות העבודה במהלך 12 החודשים הבאים

 סקר פאן-אירופאי חדש שנערך על ידי חברת Walnut Unlimited  בשיתוף חברת טושיבה, מגלה כי מעל שלושה רבעים מהעסקים ברחבי אירופה (76%) העלו במהלך 2017 את תקציבי ההשקעות שלהם בטכנולוגיה וב-IT.

על פי הסקר לנתונים יש קשר ישיר לקפיצה במספר העובדים הפועלים מחוץ לארגון, מרחוק. בארגונים בהם נרשמו מספקים גדולים יותר של עובדים שעברו לעבודה מרחוק, נרשמה הצמיחה הגדולה ביותר בהשקעות בטכנולוגיות ובפתרונות חדשים שיכולים לסייע להתמודד עם המצב החדש. 

המחקר הקיף מעל 1000 מקבלי החלטות בכירים בתעשיית ה-ITברחבי אירופה מארגונים גדולים ובינונים. הסקר גילה כי העלייה בהשקעות מתמקדת ב?אבטחת מידע? (עלייה של 62%), פתרונות ממוקדי ענן (58%) ופתרונות לשיפור יעילות העבודה (54%).

בהשוואה לסקר דומה שנערך בשנת 2016 בקרב מנהלים בעלי רקע דומה, תחום אבטחת המידע קיבל כעת חשיבות רבה יותר (54% בשנת 2016). קפיצה דומה נרשמה גם בפתרונות ממוקדי הענן (58% כיום לעומת 52% בשנת 2016).

מבין המדינות שנסקרו, ספרד רשמה את העלייה חדה ביותר בהשקעות חדשות בטכנולוגיה – 86% מהארגונים העידו על קפיצה בהוצאות בתחום. בחתך התעשייה, חברות לוגיסטיקה ותחבורה היו אלה שרשמו את העלייה הגדולה ביותר בהגדלת התקציב (89%) בזמן שרק 52% מגופי ממשל וציבור דיווחו על הגדלת תקציבים והוצאות על טכנולוגיה ו-IT.

אבטחה במרכז העניינים

ההצעה לעובדים להגדלת הניידות והגמישות בעבודה, ממשיכה לתפוס מיקום חשוב בקרב ארגונים וחברות ברחבי אירופה. על פי הסקר, 68% מהנסקרים דיווחו כי לפחות עשירית מכח העבודה שלהם אינו עובד מהמשרד, כשהוא בדרכים, או ללא מיקום קבוע.

על פי הסקר, הקפיצה ברף הגמישות התעסוקתית בקרב החברות מהווה נתון רב השפעה מאחורי התעדוף של ההשקעות, בין אם מדובר באבטחת מידע, השקעה בפתרונות ענן או שיפור הפרודוקטיביות.

47% מהנשאלים דיווחו כי שחשוב ביותר להשקיע בלימוד ורענון העובדים כחלק מההשקעה בעידוד הפרודוקטיביות בעוד 43% ציינו כי הם מיקמו בקדימות ראשונה את השימוש הנכון בכלים דיגיטליים חדשים.

הטכנולוגיה תומכת בעבודה מרחוק

כדי להבטיח את פרודוקטיביות העובדים ולא משנה מהיכן הם עובדים, מקבלי ההחלטות בארגונים באירופה מעבירים יותר תקציבים לכיוון רכישת פתרונות ITהמתאימים לעבודה מרחוק. 61% דיווחו כי הם סיפקו מחשבים ניידים לצוותים שעובדים מרחוק ו-55% הציעו להם סמארטפונים. כשהם נשאלו באיזה מערכות ישתמשו העובדים יותר בשנים הקרובות, 38% טענו כי מדובר בסמארטפונים ולפטופים, 10% העריכו כי מדובר במערכות edgeניידות ואילו 9% העריכו שמדובר בפתרונות Zero Client.

מחשוב לביש

בארגונים הגדולים (מעל 500 עובדים), נרשמה תפנית מעניינת ברצון לאימוץ מחשבים לבישים: 24% מהמשתתפים העריכו כי פתרונות של משקפיים חכמים ישולבו בארגונים במהלך 12 החודשים הקרובים, זאת בהשוואהל-16% שהעריכו כך בקרב הארגונים הקטנים יותר (100-499 עובדים). בסך הכל, 82% העריכו כי בשלוש השנים הקרובות משקפיים חכמים ישולבו בעסקים בהם הם פועלים. בין הסיבות לקפיצה: הכניסה הצפויה של תקשורת דור חמישי (5G) והאפשרות לעבודה בלי להחזיק את המשקפיים ביד (יתרון אליו התייחסו 59% מהנשאלים בתעשיות הכבדות).

לדברי מקי ימאשיטה, סגן נשיא, B2B PCבחברת טושיבה אירופה, בעוד יש צמיחה קבועה בטכנולוגיות שזמינות לעובדים, מעניין לראות כי האתגרים בפניהם ניצבים כיום מקבלי ההחלטות נשארו די יציבים בהשוואה לסקר דומה שנערך על ידי טושיבה בשנת 2016.

?בארגונים ממשיכים להתלבט כיצד שומרים על האיזון בין שמירת תפוקה גבוהה אצל העובדים מרחוק ובין הרצון להגן על המידע ותשתיות ה-ITבהן הם משתמשים. פתרונות חדשים נכנסים כיום לארגונים ומסייעים להשיג את המטרות הללו, וצוות ה-IT, חייבים להמשיך ולהתמקד באתגרים השונים וביתרונות בכל מגזר כשהם באים לבחון את ההיצע בשוק?.

לתוצאות נוספות של הסקר:

https://www.toshiba.eu/secure/generic/toshibytes-researchreport1-maximising-mobility/