שיפורי ניווט בגוגל מפות

יום ב', 8 באפריל 2019
גוגל מaפרת את כושר הניווט של "גוגל מפות" תוך אימוץ טכנולוגיית Waze arfav.
 
גוגל שואפת להמשיך לשפר את השירות  על ידי הוספת היכולת לדווח במקוון על האטה וגרימת פקקי תנועה.
 
לפני התוספת הזאת, אפשר היה לדווח על תאונות, נקודות ביקורת של משטרה ומצלמות מהירות, אך לא היה אפשר לדווח ידנית על עיכובים ועומסים, ולאפשר למשתמשים אחרים להתעדכן בכך .
 
ההרחבה האחרונה מתוארת פשוט כ'האטה '. מבחינה טכנית, מפות Google הצליחו לדווח על פקקי תנועה כבר שנים, שכן האפליקציה משכה נתונים של נהגים אחרים שנמצאים באזור כדי לדעת אם יש בעיה על הכביש. עם זאת, זה לקח זמן לאסוף את הנתונים.
 
עם תוספת במפות Google היא יכולה לאסוף נתונים אלה מהר יותר ולעשות זאת עם דיוק מוגבר.
 
באופן מעניין, מפות Google משנה את השם הזה בהתאם למיקום שלך. כפי שבאנדרואיד משתמשי מפות בבריטניה יראו אפשרות זו מסומנת כ"גודש "במקום" האטה ".
 
בדומה לדיווח על מלכודת מהירות או תאונה, אפשרות ההאטה החדשה הזו נגישה באמצעות הלחצן 'דיווח על אירועים חדשים' בממשק המשתמש של ניווט במפות Google. 
 
עד כה  Waze מאפשרת למשתמשיה לדווח על תאונות דרכים, פקקים ועומסים, לנוחות קהילת המשתמשים כולה, אך על אף שגוגל רכשה את האפליקציה, האפשרות הזאת לא הייתה קיימת במלואה ב-Google Maps.

כעת, הוסיפה גוגל לאפליקציית המפות שלה בעדכון החדש את אותה האפשרות לדיווח על תאונות ועומסים. 

לפי הדיווח באתר 9to5Google, התכונה החדשה תיפרס בבהדרגה בימים אלה בארצות שונחת (לא ברור לגבי ישראל)  ובינתיים לא ברור אם היא תגיע רק למשתמשי אנדרואיד או גם למשתמשי iOS. כמו כן, עדיין לא ידוע באילו מדינות או אזורים תיפרס התכונה כחלק מדיווח מקוון על תאונה.