כמחצית מהארגונים ישקיעו בהכנת רשתות לעידן הדיגיטלי

יום ה', 23 בפברואר 2017

מחקר חדש של סיסקו ו-IDC שהוצג בוועידת סיסקו לייב בברלין, חושף פרטים מעניינים לגבי המוכנות של חברות בעולם למעבר לעידן הדיגיטלי.

המחקר שהקיף 2,054 ארגונים בינוניים וגדולים ב-10 מדינות: אוסטרליה, קנדה, סין, צרפת, גרמניה, הודו, יפן, מקסיקו, בריטניה וארה"ב,צופה כי הארגונים ישלשו את קצב האימוץ של רשתות אוטומטיות מודרניות בשנתיים הקרובות, זאת על מנת לאפשר ולהאיץ את ההתקדמות לרשתות המוכנות לעידן הדיגיטלי (מרכיבים הכוללים בין היתר אנליטקיה, ניידות, מיכון, שימוש בענן, IoT  ועוד).

ממציאים נוספים מהמחקר מצביעים על כך כי:

·         בשנתיים הקרובות, 45 אחוזים מהארגונים הנבדקים צפויים לאמץ רשתות מוכנות לעידן הדיגיטלי, קצב אימוץ המהיר פי שלושה מהקצב הנוכחי.

·         חברות שהשקיעו ביכולות רשת מודרניות השיגו קצב צמיחה גדול פי 3-2 בהכנסות, שימור לקוחות ורווחים, וכמו כן יישמו פי שניים יוזמות טרנספורמציה בהשוואה לחברות  המחזיקות ברשתות לגסי.

·         IDC  זיהתה חמישה שלבים במסע למוכנות דיגיטלית של הרשתות הארגוניות ומצאה כי שני שליש מהארגונים נמצאים בשלב 2 או 3 בתהליך וכי המעבר לשלב הרביעי הוא הקשה ביותר עבורם.

·         שיעורי האימוץ דומים בחברות מכל הגדלים ובכל הוורטיקלים של השוק: מתברר שרמות הבגרות של הרשתות דומות במגזרי שוק שונים עם שונו?ת מינימלית  בין חברות בינוניות (500-999 עובדים) וגדולות (יותר מאלף עובדים).

·         מדינות מתפתחות מדביקות את הקצב של המדינות המפותחות: השונו?ת האמיתית ניכרת בהשוואה בין מדינות. צפון אמריקה מחזיקה כיום ברשתות הבוגרות ביותר בעוד שאזורי אסיה פסיפיק ואמריקה הלטינית הן האחרונות. המדינות הבוגרות ביותר בתחום זה הן בריטניה, ארה"ב ואוסטרליה. ואולם, ההתקדמות המשמעותית ביותר בבגרות הרשתות צפויה דווקא בכלכלות מתפתחות כגון הודו, סין ומקסיקו.