נסטלה מקימה קרן השקעות בהיקף 250 מיליון פרנק שוויצרי

יום א', 19 בינואר 2020

 

חברת נסטלה תשקיע עד שני מיליארד פרנק שוויצרי במעבר משימוש באריזות פלסטיק רגיל לאריזות פלסטיק ממוחזר באיכות הנדרשת למוצרי מזון, ובהאצת הפיתוח של חומרי אריזה חדשניים השומרים על הקיימות.

בעקבות המחוייבות אותה הציגה נסטלה בשנת 2018, לעבור עד 2025 לשימוש בחומרים ניתנים למחזור או לשימוש חוזר ב- 100% של אריזות מוצריה, תצמצם החברה לאורך התקופה הזאת בשליש את השימוש בפלסטיק חדש. במקביל, תשתף החברה פעולה עם גורמים נוספים לקידום יישום כלכלה מעגלית, לניקוי פסולת פלסטיק מאוקיאנוסים, אגמים ונהרות.

איכות המזון ובטיחותו ניצבות בראש סדרי העדיפויות של תעשיית המזון, וחומרי אריזה ממלאים מקום מרכזי בהבטחתם. רוב סוגי הפלסטיק קשים למחזור למטרות שימוש חוזר לאריזת מזון – מה שמוביל למגבלות אספקה של פלסטיק ממוחזר המתאים לאריזת מזון.

מהחברה נמסר כי על מנת ליצור שוק חדש בתחום הזה, מתחייבת עתה נסטלה לרכוש עד 2 מיליון טונות של פלסטיק ממוחזר באיכות הגבוהה הנדרשת לאריזת מזון, ומקצה יותר מ- 1.5 מיליארד פרנק לתשלום נוסף שיידרש עבור החומרים האלה – מעבר למחיר שהיה נדרש עבור פלסטיק חדש ובלתי ממוחזר – מעתה ועד 2025. נסטלה תפעל לייעול תהליכי התפעול שלה, על מנת לקזז את ההוצאה הנוספת ולשמור על רמות הרווח שלה ללא שינוי.

בנוסף על מאמץ המחקר והפיתוח המשמעותי אותו נסטלה מנהלת במסגרת מכון נסטלה לפתרונות אריזה, תשיק החברה כאמור קרן השקעות בהיקף של 250 מיליון פרנק בתחומי אריזות ממוחזרות, אשר תשקיע בחברות הזנק  המתמקדות בתחומים האלה.