אוניברסיטת תל-אביב משיקה מעבדת מחשבים מתקדמת

יום ג', 21 במרץ 2017

 

אוניברסיטת תל-אביב השיקה מעבדת מחשבים בביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק בשיתוף עם מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל. המעבדה תשמש את הסטודנטים בלימוד ופיתוח טכנולוגיות חדישות במהלך לימודיהם בתחום.

התרומה של מיקרוסופט כוללת בנייה של חלל לימוד ועבודה מעוצב ברוח הסטארטאפים, אשר תשדרג את יכולת הלימוד והמחקר בביה"ס בצורה ניכרת.

בטקס הסרת הלוט, השתתפו פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב, יורם יעקובי, מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל ופרופ' חנוך לוי ראש ביה"ס למדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב. בנוסף הוצג בטקס פרויקט במסגרת סדנת האינטרנט של הדברים שהונחתה על-ידי פרופ' סיון טולדו, מאוניברסיטת תל-אביב וד"ר ניר לוי ממרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט.

פרופ' יוסף קלפטר, נשיא אוניברסיטת תל-אביב: "אני מודה למיקרוסופט על שיתוף הפעולה הנדיב. ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק הוא בעל ביקוש גבוה במיוחד, כאשר מדעי המחשב הוא תחום הלימודים המבוקש ביותר באוניברסיטת תל אביב. לבוגרי מדעי המחשב שלנו יש דרישה רבה בשוק העבודה והם למעשה "נחטפים" כבר בשנה השנייה והשלישית שלהם לתואר ראשון. אין ספק שהמעבדה החדשה תסייע  לסטודנטים רבים בלימודיהם, ומי יודע, אולי נתבשר יום אחד על עסקה חדשה כדוגמת אינטל-מובילאיי,  שעשו בוגר או בוגרת שלנו.

                                                                                                        

יורם יעקבי, מנכ"ל מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל: "אנו מקיימים לכל אורך השנה האקדמית קשר אסטרטגי מתמשך עם ביה"ס למדעי המחשב באוניברסיטת תל-אביב, הבא לידי ביטוי גם במסגרת תכנית הלימודים וגם בבניית תשתיות לסטודנטים וחוקרים צעירים באוניברסיטה. האקדמיה מפתחת את המשאב החשוב ביותר להייטק הישראלי - מהנדסות ומהנדסי תוכנה איכותיים. תעשיית ההיי-טק בישראל משוועת לכוח אדם איכותי ולטאלנטים בעולמות המחקר והפיתוח. אנו מאמינים כי ישנה חשיבות גדולה לשותפות האסטרטגית עם מוסדות אקדמיים ולקשר עם הסטודנטים והמהנדסים לעתיד כבר במהלך הלימודים".