לנובו חשפה סמארטפון וזול יחסית

יום א', 23 בדצמבר 2018

עוד מתחרה פעיל בשוק הסוער של הסמארטפון - לנובו.

לנובו הציגה את ה-Z5 Pro GT, הסמארטפון החזק ביותר בעולם. הוא הראשון בו הותקן מעבד הסנאפדרגון 855 של קוואלקום, מעבד חזק ביותר שצפוי להניע את רוב מכשירי הדגל של השנה הבאה. כמו כן, יש לו זיכרון פעולה בנפח של 12 גיגה-בייט, יותר משל לפטופ ממוצע.

ןבמקביל  ZTE חשפה סמארטפון גיימינג ועוד בשוק -  גלקסי S10 פלוס.

 

 

מסך גדול, תצורת סליידר. Z5 Pro GTמסך גדול, תצורת סליידר. Z5 Pro GT צילום: GSMArena

המסך מכסה את כל החזית, כשמצלמת הסלפי נמצאת בסליידר נשלף, בדומה למכשירי ה-Nex של Oppo. הגוף עשוי שלדת אלומיניום בציפוי זכוכית, עם עיצוב שנועד להיראות כגימור סיבי פחמן של מכוניות מירוץ.

 

מערך הצילום הראשי של הטלפון כולל חיישן 24 מגה-פיקסל וחיישן 16 מגה-פיקסל, ואילו מצלמת הסלפי כוללת שני חיישנים - 16 ושמונה מגה-פיקסל.

 

ויש גם תמיהה: הבחירה במותג של לנובו להשקת המכשיר מפתיעה, שכן בבעלותה מותג מוטורולה שמוכר היטב במערב; השקת טלפון כה חזק תחת המותג יכלה לעורר קהל רחב ולדחוף את מוטורולה לקדמת הבמה. יתכן שלנובו תבחר להשיק את ה-Z5 תחת מותג Moto, אם כי אין עדיין הודעה רשמית על כך.

 

זיכרון הפעולה הנרחב מספק עוצמה, אך בפועל לא משפיע מהותית על ביצועי הטלפון - אלא אם בחר המשתמש להתקין אפליקציות ישירות בזיכרון. 

לא ידוע מהו זמן הסוללה של ה-Z5, אך יתכן שהוא נמוך משל מקביליו. המעבד אמנם יעיל מקודמיו, אך המסך גדול יותר, הזיכרון תובעני, ועוצמת הסוללה היא רק 3,350 מיליאמפר-שעה.

 

הטלפון יימכר בגרסה בסיסית בעלת זיכרון פעולה של שישה גיגה-בייט ומרחב אחסון של 128 גיגה-בייט, שמחירו יתחיל בכ-390 דולר, וגרסת 12 הגיגה-בייט תזכה במרחב אחסון של 512 גיגה-בייט ומחירה יעמוד על כ-650 דולר, קרוב למחצית ממחירו של אייפון XS Max או גלקסי Note 9 מהדגמים בתצורות בעלות מרחב אחסון זהה.