Wi-Fi 6 מגיע עכשיו לטלפונים, אבל הדור הבא כבר בדרך

יום ד', 4 בספטמבר 2019
Wi-Fi 6 מגיע ממש עכשיו לטלפונים, מחשבים ניידים וציוד רשת. אבל המהנדסים כבר מפנים את תשומת ליבם למה שיבוא אחר כך: Wi-Fi 7. עם מהירויות גבוהות עד 30 ג'יגה-ביט לשנייה, הדור הבא של ה- Wi-Fi מבטיח וידאו זורם טוב יותר, טווח ארוך יותר ופחות בעיות עם עומסי תנועה.
 
ארגון ה-WiFi קבע שהוא מתייחס לכל רשת אלחוטית במרחב המקומי (Wireless LAN), ... ישנן הרחבות נוספות של תקן זה (כמו 802.11j) המיועדות לכסות מרחקים של עד 5 קילומטרים.
 
השינוי יגיע בשורה של צעדים, החל בשיפורים ב- Wi-Fi 6, אשר יהיו בסיס לקראת בואו הצפוי של Wi-Fi 7 בשנת 2024.
 
"אני מתרגש מהמסירה המהירה של ג'יגה-בייט בכל מקום בבית שלך, בכל פינה בסביבה", אמר ו.ק. ג'ונס, סגן נשיא הטכנולוגיה של קוואלקום. "אתה תהיה בנקודה בה האלחוטי מהיר יותר מאשר קווי."
 
בשיחה ובראיון שלאחר מכן ביום ה- Wi-Fi של קוואלקום באוגוסט, ג'ונס שיתף כמה פרטים על האופן בו Wi-Fi 7 יעבוד. הוא מצפה לשלושה שלבי שיפורים ב- Wi-Fi 6 של היום, שבמעגלים טכניים נקרא 802.11ax.
 
השיפור הצפוי הראשון יעניק ל- Wi-Fi 6 יכולת נוספת, עם תדרים חדשים שממשלות ארה"ב ואירופה צפויים לפתוח להעברת רדיו כבר בשנה הבאה. שנית, עדכון ל- Wi-Fi 6 בשנת 2022 אמור לשפר את מהירויותיו, במיוחד עבור אנשים שמעלים נתונים כמו סרטונים מטלפונים או מחשבים אישיים. שלישית, ואולי המעניינת ביותר, היא אוסף שדרוגי וחידושי  Wi-Fi שצפוי בשנת 2024 ועדיין ידוע רק בשמה הטכני 802.11be.
 
בינתיים אף אחד לא מוכן להתקשר רשמית ל- Wi-Fi 7. זה כולל את ה- Wi-Fi Alliance, הקונסורציום שמספק את המספרים ומעניק את הלוגו של ה- Wi-Fi למוצרים שעוברים את מבחני ההסמכה שלו. 
 
ובכל זאת, אתה לא צריך להיות בעל יכולת רווח כדי לראות את העתיד הזה. שלושת התקנים האחרונים להנדסת Wi-Fi - IEEE 802.11n, 802.11ac ו- 802.11ax - אושרו כ- Wi-Fi 4, 5 ו- 6, בהתאמה. אז 802.11be הוא מועמד חזק לקבל את התווית Wi-Fi 7.
 
המכון למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה בארה,ב , המפתח את תקני 802.11 שאושר על ידי ה- Wi-Fi Alliance  כבר עובד עם קבוצת העבודה של IEEE  שהציעה את מהירות ה- 30 ג'יגה-סיביות לשנייה בבקשת הרשאת הפרויקט שלה. לשם השוואה, הבדיקות של אתר  CNET עד כה הראו כי Wi-Fi 6 מספק מקסימום 1.3 ג'יגה-ביט לשנייה. קבוצת העבודה מבקשת גם לצמצם את עיכובי התקשורת האלחוטית כיום כדי לשפר את הביצועים עבור פעילויות רגישות כמו משחקים.
 
שיפור Wi-Fi ראשון: 
השינוי הגדול הראשון צפוי להגיע בקרוב. ה- Wi-Fi של ימינו משתמש בשני פסי תדר רדיו: 2.4GHz ו- 5GHz. עם זאת, ארה"ב ואירופה שוקדות על שחרור מסלול ענק חדש במהירות 6GHz.
 
"זו קפיצת דרך," אמר ג'ונס על הספקטרום החדש, וניבא שהוא מביא מהירויות פי ארבעה כשאתה בעבודה או צופה במשחק באיצטדיון.
 
הדרך היחידה שתורשה להתקנים להשתמש בפס תדרים חדש זה היא באמצעות Wi-Fi 6 וגרסאות מאוחרות יותר של הטכנולוגיה. פירוש הדבר שמכשירים ישנים יותר לא יפעלו היטב.
 
בעיה אחת: כמה חברות טלקומוניקציה כבר משתמשות בחלקים מ-6GHz במקומות ספציפיים. למרבה המזל, מהנדסי רשת יודעים לאן המגבלות עוברות ויכולים לעקוף את זה עם מה שמסתכם במפה מהודרת הנקראת מתאם התדרים האוטומטי, או AFC.