חשיבות המעבר לאנרגיה מתחדשת

יום ד', 11 בדצמבר 2019
מחקרים מראים כי כיום, הממוצע של רכישות מספקי חשמל מתחדשים מהווה 11% מסך החשמל של הקונים  הגדלת חלקו של חשמל ממקורות מתחדשים ב -20 נקודות אחוז בשנה הבאה (לממוצע של 31%) תפחית גיגאטון של פליטת גזי חממה בשנה אחת.
 
שיפור זה יתרום תרומה משמעותית למאמץ העולמי להתמודד עם משבר אקלים. לשם השוואה, פליטות CO2 עולמיות מאנרגיה עלו בסביבות ג'יגאטון אחד בין 2017 ל -2018, מ-36 ל-37 גיגה. במילים אחרות, גיגאטון שווה לפליטות CO2 של דלק ממקורות מאובנים בשנת 2017 של ברזיל ומקסיקו יחד.  
הדו"ח,שהוכן לקראת כנס החסכון באנרגיה מזהמת שנערך באחרונה במדריד , מנתח נתונים סביבתיים שנאספו מ- 7,000 חברות ספקים בעזרת לקוחותיהם. הלקוחות כוללים 125 קונים גדולים כמו וולמארט, לוריאל וסמסונג אלקטרוניקה. 
דו"ח זה מגיע כאשר מנהיגי העולם התכנסו לוועידת האקלים COP25.
ועידת שינויי האקלים של האו"ם (2 - 13 בדצמבר 2019).
בסיכומה ממשלות נקראות להיערך לשדרג את התחייבויות האקלים הלאומיות שלהן בשנת 2020 כדי להשיג את יעדי הסכם פריז, תוך הגבלת שינויי האקלים למעט מתחת ל -2 מעלות צלזיוס  ל -1.5 מעלות.  לפי דוח ה-IPCC. המצב העולמי  הלאומי הנוכחי, מביא את העולם למעל  3 מעלות. 

תוצאות חיפוש

תוצאות באינטרנט

הפאנל בין ממשלתי לשינוי אקלים - IPCC - 

מפרסם דוחות שינוי אקלים כל חמש עד שבע שנים. 

הדוח החדש מתיחס ל"קלקולי"  האנרגיה בשרשרת האספקה.

" כאשר פליטות שרשרת האספקה בממוצע גבוהות פי חמישה מהפליטות הישירות של כל תאגיד, זה הופך את הטריליונים בהוצאות רכש על ידי קונים גדולים של חברות לכלי מחייב קריטי לביצוע פעולות אקלים בקנה מידה",  אמרה סוניה בונסל, מנהלת בחברת הספקה עולמית.
 
באחרונה חברות גדולות לאספקה ושינוע התחייבו להשתמש ב-100% חשמל מתחדש בפעילות עצמן על ידי הצטרפות ליוזמת  חשמל נקי RE100 (בהובלת קבוצת האקלים בשיתוף עם CDP)* וכעת נוקטות בצעדים להניע את השימוש באנרגיות  מתחדשות ברשתות האספקה שלהן.  
 
ממצאי מפתח נוספים מהדוח כוללים:
הספקים דיווחו על עלות פעולות ותוצאות של טריליון  דולר של השפעה/הוצאה  כספית עקב סיכונים סביבתיים: 906 מיליארד דולר סיכון כתוצאה משינויי אקלים, 78 מיליארד דולר סיכוני אבטחת זיהום מים פוטנציאליים ו -16 מיליארד דולר בסיכון מפני תוצאת עקירת וייבוש  יערות.
 
42 ארגוני רכש גדולים (או 95% מהנשאלים על סקר) אומרים שיש להם או שיפעילו מדדים סביבתיים, כולל נתוני CDP, בניהול קשרי הספק שלהם (כגון ביקורת 1 על 1 או כרטיסי ניקוד ודירוג). 
 
42 ארגוני רכש גדולים (או 95% מהנשאלים בסקר) המייצגים כוח קנייה משולב של 1.9 טריליון דולר אומרים כי ספקים המראים איכפתיות, פעילות ומנהיגות סביבתית הופכים שותפים עסקיים טובים יותר
 
"ספקים שרק מתחילים לפעול  צריכים לחתום על חוזה לשימוש בחשמל מתחדש  שמטרתו להביא
לשימוש לפחות של  20% מההספק הכולל שלהם," 
---------------------------------
https://www.cdp.net ›...
 
CDP הוא עמותה ללא מטרות רווח המפעילה את מערכת בקרת הסביבה והגילוי הגלובלית עבור משקיעים, חברות, ערים, מדינות ואזורים כדי לנהל את פעולותיהם הסביבתיות