חדשנות אפל לקראת 2020

יום א', 23 ביוני 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
הנסיגות במכירות של הסמארטפונים כולל גם אלה של אפל - מחייבות את החברה לפעולה נמרצת לקידום ושינוי.
 
אפל מתכננת לשנות את גודל המסך עבור 2020 iPhones 12, להוסיף שינויים בעיצוב חדש לגוף וגם למנוע המכשיר.
במפגש  של Apple Core roundup,  מסתכלים רחוק אל העתיד כדי לראות מה אפל יכולה לבשל עד וכולל 2020, ומדברים על התכונות החדשות שאנחנו עדיין לא מודעים להן שכן הן בשלב  של beta בתחומי  iOS, iPadOS ו-WatchOS.
 
בימים אלה אנליסט של אפל, מינג צ'י קואו (דרך MacRumors), אמר כי אפל נוטה להגדיל ולהקטין את גודל המסך על מכשירי iPhone שונים. בגירסת 2020 של iPhone XS - iPhone 12 - הוא יתכווץ מ- 5.8 ל-5.4 אינץ ', בעוד 2020 XS מקס יגדל מ-6.5 ל-6.7 אינץ'. בממוצע Apple נוטה בדרך כלל לשמור על 6.1 אינץ 'גודל המסך וכך ב-iPhone XR ויורשו. מספרים אלה עולים בקנה אחד עם אלו שצוטטו בדו"ח דומה שפורסם בעיתון דיגיטימס מטאיפיי לפני מספר חודשים.
 
טריפ מצלמה המצלמה בצד, 2019 iPhones אינם שמועות להביא שינויים בעיצוב הגדולות על מערך, מה שהופך את הסיכוי של עיצוב מחדש בשנת 2020 אפילו יותר מושך.
 
יחד עם גודל המסך החדש, אפל תאמץ תאורת  OLED שורה עד 2020. זה יכלול את ההמשך XR הזול (כיום LCD) יחד עם עיצוב אחר וחומרי כיסוי חדשים פוטנציאליים.
עם זאת מומחים מציינים כי על אף שטכנולוגיית ה-OLED מאפשרת לייצר צגים שקופים, דקים, גמישים וחסכוניים, שהם בהירים וברורים מאוד, החיסרון העיקרי שלה היא העמידות הנמוכה יחסית לאורך זמן של החומרים האורגניים לעומת צגי LCD.
 
וחשוב יותר, 2020 היא השנה בה אפל צפויה לעשות את הקפיצה ל-5 G, הודות להסדר האחרון שלה עם Qualcomm בעקבות סיום מחלוקת משפטית ארוכה. על פי דו"ח קישוריות 5G תהיה בלעדית במודלי iPhone גבוהים יותר. על גירסת 2020 של XR הזולה יהיה לחכות כדי לקבל שבב 5G של Qualcomm.
עוד מדובר בעדכוני תוכנה האחרונים של אפל: iOS 13, iPadOS, WatchOS 6 ו-MacOS Catalina.