שבוע החדשנות התעשייתית

יום א', 9 בפברואר 2020
 
 
ב-24-27 בפברואר ישראל תארח את שבוע החדשנות התעשייתית  וועידת "II4.0" - בהובלת "SNC" Start-Up Nation Central, קרן הון הסיכון של Grove וחברת הייעוץ הבינלאומית Deloitte.
 
בוועידה ידונו בנושאי תקשורת בין מכונות, אבטחת קווי ייצור והדפסות תלת ממד וייערכו הרצאות, פורומים ופאנלים מקצועיים שיובלו על ידי בכירי התעשייה.  בוועידה צפויות חברות בינלאומיות משמעותיות להכריז על פעילויות חדשות שיקיימו בישראל, כמו גם על שיתופי פעולה חדשים עם חברות וסטארט-אפים ישראליים.
 
יריב לוטן, מנהל פיתוח הסקטורים של SNC: "הוועידה מוכיחה שוב כי ישראל ממשיכה לבסס את מעמדה כאומת סטרטאפ גם בתחום החדשנות התעשייתית". מנכ"ל חטיבת החדשנות בשניידר אלקטריק: "בישראל יש את הריכוז הגבוה ביותר של ידע וטכנולוגיות בתחום תעשיית ה-4.0 בעולם".
 
יום וועידת החדשנות התעשייתית II4. יפגיש בין תעשיית ה-4.0 הישראלית לבין ענקיות תעשייה מהעולם דוגמתRockwell Automation, Siemens, Schneider Electric, AB InBev, Honda Engineering, Dow Chemicals, ABB ועוד. בנוסף לתאגידי הענק שיופיעו בוועידה, במהלך כל השבוע ייחשפו באי הוועידה למעלה מ-250 סטארט-אפים ישראליים המובילים בתחום תעשיית ה- 4.0 בישראל.
 
כידוע, המושג "תעשייה 4.0" מתייחס למהפכה התעשייתית הרביעית שמתחוללת בימים אלה ברחבי העולם, המבוססת על תפיסה ארגונית חדשה לניהול מפעלים חכמים, כאשר מכונות תעשייתיות כבדות ברצפת הייצור מתקשרות ביניהן על גבי רשת האינטרנט (IIOT – Industrial internet of things).
 
בישראל בלבד הענף מציג גידול של 70% בשנים האחרונות, כאשר בשנת 2014 פעלו בישראל 146 חברות הזנק בלבד בתחום תעשיית ה-4.0, וכיום יש כ- 260 חברות פעילות. בנוסף, בשנים אלה נרשם גידול של לא פחות מ-480% בגיוס כספים, מ-112 מיליון דולר בשנה ל-650 מיליון דולר. נכון לשנת 2019, 6% מהמימון הגלובלי של קרנות VC הושקע בחברות תעשיית 4.0. 
 
בוועידה ישתתפו גם חברות ההזנק (סטארט-אפים) שיציגו את פיתוחיהם מעולמות של חיזוי תחזוקת מכונות, אבטחת דיגיטלית לקווי ייצור, סנסורי לייזר, ניטור מרחוק, אוטומציה, פתרונות טכנולוגיים "למפעל העתיד" ותחומים נוספים המגבירים את יעילות הייצור של המפעלים. במהלך הוועידה ייערכו הרצאות, סדנאות, פורומים ופאנלים.