מיידי - משרות ייעודיות ב-OECD נפתחו לישראלים

יום ו', 7 בדצמבר 2018

 

ארגון המדינות המפותחות (OECD) נפתח בימים אלה גם למתמודדים מישראל על 13 משרות ייעודיות שנפתחו השנה לראשונה לישראלים. מדובר במשרות לאנליסטים במסגרת שתי תוכניות ל-Young Professionals - מסלול ייעודי שנועד לאתר ולהכשיר כוח אדם איכותי לקריירה בארגון. המשרות הן לתקופה של שנתיים במטה הארגון ברובע ה-16 בפריז. המשרה מציעה שכר חודשי של 4,000 אירו, כיסוי מלא להוצאות המעבר לפריז, ביטוח רפואי וקרן פנסיה. מודל התעסוקה של ה-OECD מאפשר לקבל קביעות בתום חמש שנות עבודה בארגון.

העיתון "גלובס" מציין כי כיום, בין למעלה מ-3,000 העובדים במטה בפריז ישנם פחות מעשרה ישראלים, כפי שמעריכה מיכל שינוול, אחת הישראליות העובדות בארגון. שינוול, כלכלנית במקצועה החלה לעבוד במארס 2017 בחטיבה לסטטיסטיקה בתחום מדידת איכות חיים ופיתוח בר קיימא. החיבור נוצר לאחר ששוינוול התמחתה בתחום במסגרת עבודתה במועצה הלאומית לכלכלה ולאחר שהכירה אנשים מהארגון שהמליצו לה להתמודד על משרה שהתפנתה. 

בנוסף לשניים-שלושה עובדים קבועים מועסקים בארגון באופן זמני עובדים שמושאלים על-ידי בנק ישראל, האוצר ורשות ההגבלים העסקיים. לדברי ישראלים בארגון "אין עדיין מספיק הפנמה בישראל לגבי היכולת של מדינות חברות להשפיע על האג'נדה של הארגון. יש הרבה חשיבות להשפעה על הבחירה בתחומי המחקר. גם בדרגי השטח במשרדי הממשלה אין עדיין מודעות לאפשרויות להיעזר ביכולות המחקריות של הארגון לצורך העבודה השוטפת".

דרישות הסף למשרות הן תואר ראשון וגיל 30 ומטה, כאשר במקרה של הישראלים נעשתה הקלה תוך התחשבות בשירות החובה הצבאי ותקרת הגיל הועלתה ל-33.

בשלב הבא שיתקיים בינואר ייערכו מבחני התאמה, ראיון מוטיבציה ומבחני כישורים בהתאם לדרישות המשרה. מועמדים שיעברו את השלבים הראשוניים יוזמנו לראיונות בפני פאנל בפריז. מועד התחלת העבודה בארגון הוא ספטמבר 2019.

צוין כי מדי שנה מפורסמות מאות משרות בארגון במכרזים פומביים. מרבית המשרות הן באגפים המקצועיים השונים של הארגון כמו מקרו-כלכלה, מיסוי, משפטים, פיתוח כלכלי, תקשורת, חברה, פיננסים וחקלאות וחלקן באגפים המנהליים. אבל התעניינות נמוכה מצד ישראלים הביאה לכך שמספר העובדים הישראלים בארגון נמוך מאד. הנהלת הארגון והמשלחת הישראלית ל-OECD פועלים לאחרונה לעורר עניין מצד ישראלים. בעתיד תנגיש המשלחת הישראלית משרות רלבנטיות גם באמצעות אתר האינטרנט והמדיה החברתית.