ענקית הסלולר הסינית OPPO מגיעה לישראל

יום ב', 27 ביוני 2022

 

ענקית הסלולר הסינית OPPO מגיעה לישראל וקוראת לסטארטאפים ישראליים בתחום הנגישות והבריאות הדיגיטלית לקחת חלק ב-Inspiration Matters - יוזמה של מרכז המחקר של החברה לטובת עולם טוב יותר.

OPPO, שחרטה על דגלה מחויבות חברתית, הודיעה לאחרונה על כוונתה לפעול בנחישות על מנת לתמוך במציאה ופיתוח של פתרונות מבוססי טכנולוגיה, במטרה לקדם עתיד טוב יותר, בהתאם לערך המותג Inspiration Ahead 

פרויקט Inspiration Matters הוא חלק ממארג הפעולות שנוקטת החברה במסגרת האקסלרטור שהקימה 

OPPO  מכריזה על תחרות סטארטאפים וקוראת לחברות ישראליות להציג את הפיתוחים שלהן למציאת פתרונות נגישות ובריאות דיגיטלית • הפיתוחים שייבחרו - ייזכו את בעליהן בפרס כספי, בנוסף להזדמנויות השקעה עתידיות, שותפויות מחקר ומסחר, תמיכה טכנית ועוד 

לוין ליו (Levin Liu), סגן נשיא וראש צוות המחקר במכון המחקר של OPPO: "אנו משיקים אקלסרטור חדשנות בכדי לחזק יזמים ולעודד אותם לפתור בעיות חברתיות גלובליות, יחד איתנו, תוך שימוש בכוחה של הטכנולוגיה"

OPPO, ענקית הסלולר הסינית, הממוקמת ברביעייה המובילה של יצרניות הסלולר בעולם ומשרתת כיום למעלה מ-300 מיליון משתמשים בכ-60 מדינות, יוצאת בקול קורא לחברות סטארטאפ ישראליות להשתתף בתחרות העולמית שיזמה - Inspiration Matters. התחרות מהווה חלק מכנס איזורי בנושא נגישות וטכנולוגיה שיתקיים ביום שלישי, 5.7.22, בין השעות 13:00-19:00, במתחם אביגדור בתל אביב, במעמד בכירי יזמי האימפקט והפעילים החברתיים המובילים בתחום בישראל, ביניהם:

 

?       אור רצקין - שותף מייסד ומנכ”ל EyeControl

 

?        ונסה קצ'רגינסקי - מנכ”לית הפורום הישראלי לקידום כלכלת אימפקט

 

?       יובל וגנר – נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל 

 

?       ד”ר מירב גלילי - מנכ”לית מייסדת בקרן מנומדין להשקעות אימפקט

 

את הכנס ינחה מגיש החדשות וכתב הטכנולוגיה מרשת 13, עומר ירדני.

 

צוין כי ההתקדמות הטכנולוגית המואצת בשנים האחרונות, בשילוב משבר הקורונה, אשר הצריך פתרונות מהירים ומתקדמים, השאירו מאחור קבוצות לא מעטות של בעלי מוגבלויות - והערימו להן קשיים חדשים. לאחרונה הודיעהOPPO , שמחויבת ומפגינה אחריות תאגידית כלפי הקהילה, על כוונתה לפעול בנחישות על מנת לתמוך במציאה ופיתוח של פתרונות מבוססי טכנולוגיה במטרה לקדם עתיד טוב יותר, בפרט לאוכלוסיות אלו. תחרות Inspiration Matters  היא חלק ממארג הפעולות שנוקטת OPPO, במסגרת האקסלרטור, בכדי למצוא את הפיתוחים ההולמים את יעדי החברה ועומדים במדדים שהציבה.

עשר ההצעות שיעברו את שלב הסינון הראשוני ויציגו את הפתרון שפיתחו בתחרות הפיצ'ים בתל אביב, הן חברות אימפקט המתמקדות באחד משני התחומים הבאים: בריאות דיגיטלית או נגישות. החברות שהגישו מועמדותן ייבחנו לפי המדדים הבאים:

=  היתכנות - על ההצעות להיות ניתנות לפיתוח וביצוע תוך שימוש בטכנולוגיה עדכנית, או טכנולוגיה שצפויה להיות זמינה בעתיד הקרוב, ובעלות פוטנציאל להיכנס לייצור מסחרי או לייצור המוני בטווח הקצר.

 = חדשנות ומקוריות - ההצעות חייבות לכלול פיצ'רים, רעיונות חדשים או טכנולוגיה מקורית, פרי יצירתם הבלעדית של הצוות או הפרט המגיש. לפתרונות המוצעים צריכים להיות חוזקות ויתרונות ברורים על פני פתרונות קיימים בשוק, אם ישנם.

=  ערך חברתי – על ההצעות לשאוף לפתור בעיה חברתית ברורה הקשורה לטכנולוגיה נגישה או לבריאות דיגיטלית. ההגשות צריכות לעשות שימוש בחדשנות במטרה לגשר על פער קיים, וליצור ערך ממשי עבור קבוצות יעד ספציפיות, כמו גם הציבור הרחב.

= פוטנציאל ארוך טווח - על המועמדים להתייחס בהצעותיהם לפוטנציאל ארוך הטווח של המוצר, להשקעה נוספת ולפיתוח מסחרי עתידי.

מתוך החברות האלו, כחמש יעפילו לשלב הגמר הבינלאומי שייערך במהלך חודש אוגוסט 2022 בשנזן, בסין - ובאופן מקוון. המנצחים בגמר יזכו בפרס כספי בשווי של כ-50,000 דולר, בתמיכה וליווי מאת צוות המחקר והפיתוח של OPPO, השתתפות והצגה בכנסים טכנולוגיים בינלאומיים, הזדמנויות לשותפות ומימון, והזדמנות למסחור והטמעה של הרעיון והפתרון במוצרי OPPO השונים. 

SoftNews  מציין כי על-פי הנתונים, נכון ל-2022 - חיים בישראל כ-1,530,000 אנשים בעלי מוגבלויות. מתוך האוכלוסייה אשר נמצאת בגילאי עבודה (20-64), לכ-6% יש מוגבלות חמורה ולכ-10% מוגבלות מתונה. לפי ארגון הבריאות העולמי, ל-15% מתוך אוכלוסיית העולם יש מוגבלות המקשה על התפקוד. ההערכה היא כי מדובר בכ-93 מיליון ילדים וכ-720 מיליון בוגרים. (*הנתונים נלקחו מעלון המחקר שנכתב ע"י מכון ברוקדייל ו"ישראל מעבר למגבלות" באוקטובר 2021).

לוין ליו (Levin Liu), סגן נשיא וראש צוות המחקר של מכון המחקר של OPPO: "עם חומרת הקשיים הגלובליים, כמו הזדקנות האוכלוסייה, בריאות ציבורית לקויה, והפער הדיגיטלי שגדל מיום ליום, אנו לא יכולים להסתמך על מאמצינו בלבד בשביל לספק פתרונות. לכן, אנו משיקים אקסלרטור חדשנות בכדי לחזק יזמים ולעודד אותם לפתור את הבעיות הגדולות הללו, יחד איתנו, תוך שימוש בכוחה של הטכנולוגיה".

יובל וגנר, נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל: "עמותת נגישות ישראל פועלת להנגשת העתיד הטכנולוגי של כולנו; מגורים בבית חכם, בעיר חכמה, בתחבורה חכמה ואוטונומית, מציאות מדומה ורבודה, רחפנים - ועל כן כל אלה חייבים להיות נגישים מראש ומלכתחילה הן לטובת ציבור אנשים וקשישים עם מוגבלות. אנו מברכים את OPPO על הפעילות בארץ ובעולם לקידום ועידוד פיתוח טכנולוגיות נגישות, משפרות חיים לאנשים עם מוגבלות, ומצפים להטמעתן במכשירים הניידים של כולנו".

_______________

אודות Inspiration Matters:

 

מכון המחקר של תאגיד האלקטרוניקה OPPO משיק אקסלרטור, שמטרתו לעודד אנשי מקצוע ויזמים טכנולוגיים למציאת פתרונות חדשניים - ליצירת עתיד טוב יותר לכולנו, בהתבסס על ערך המותג של Inspiration Ahead. חברת OPPO שואפת למקסם הזדמנויות ולאחד כוחות עם אלו שמנסים לרתום את הטכנולוגיה לפתרון בעיות חברתיות. באמצעות האתגר הספציפי הנ"ל והאקסלרטור כולו, OPPO מבקשת לשפר את המציאות היומיומית, וליצור לכולנו חיים טובים וחכמים יותר, ביחד.

למידע נוסף: אתר Inspiration Matters