קוד פתוח למפתחים

יום ב', 10 בפברואר 2020

 

IEEE- איגוד מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, הארגון הטכנולוגי המקצועי הגדול בעולם שמקדם טכנולוגיות לתועלת קהל המפתחים בעולם, ואיגוד התקינה של הארגון - IEEE SA, הודיעו במהלך פגישתם בתל אביב על השקתה של חבילת כלי פיתוח חינמית "בקוד פתוח" עבור חברות סטארט אפ וארגונים.

הארגון העולמי בחר לערוך את המפגש הראשון של חבר הנאמנים שלו בעשור החדש דווקא בתל אביב כהערכה לישראל כצומת טכנולוגי מהמשפיעים בעולם. למפגש הגיע במיוחד לישראל נשיא הארגון,

רוברט פיש אשר ציין: "בחרנו לקיים את המפגש בישראל, כיוון שמדובר בשוק מעניין שייחודיותו במספר הגבוה בעולם של חברות ההיי-טק וחברות סטארט אפ לנפש."

 

חבילת כלי הפיתוח החינמית "בקוד פתוח"  תהיה זמינה בהמשך השנה, ותקרא  IEEE SA Open Source. היא תהווה מקבץ רחב היקף של כלים, אשר יסייע למפתחי תוכנה עצמאיים, חברות סטארט אפ וארגונים בכל העולם להאיץ את מהלכי הפיתוח שלהם. הפלטפורמה החדשה נועדה לגשר על הפער בין תקני הפיתוח העולמיים הסטנדרטיים, לבין קהילות המפתחים בקוד פתוח, ותאפשר יצירת פתרונות טכניים מהירים ויצירתיים.

פלטפורמת הקוד הפתוח של IEEE  היא מערך מותאם אישית של תוכנת GitLab, יציבה ונוחה לשימוש, אשר מהווה סביבת פיתוח גמישה, שמספקת גישה אחודה מרכזית לניהול תשתיות, אמצעי שליטה וקהילת מפתחים, כמו גם ארגז כלים המפשט ומחזק תכנון שיתופי, פיתוח, ניהול ותקשורת בתוך הצוות. בנוסף, היא מציעה מגוון של שירותי תמיכה בהזמנה, לדוגמא, ניתן לקבל מימון מדינתי לפרויקטים הומניטריים מוכווני משימה באמצעות Collaborative Open Innovation Lab Fund (COIL)דרך פעילות משותפת של IEEE SA  וקרן IEEE Foundation.

הארגון מציע גם קבלת יעוץ ותמיכה בפיתוח, אבטחת איכות, תחזוקה ותיעוד.