אורקל וגון ברייס מציגות תצוגת מערכות אוטונומיות

יום ד', 5 בדצמבר 2018

 

אלפי מבקרים באירוע "שבוע אורקל" נתקלו כבר בכניסה לכנס המקצועי-לימודי הגדול ביותר בישראל, בתערוכת מערכות אוטונומיות שאינן מעולם המחשוב. הארוע, שמתמקד מטבעו מדי שנה בעולם התוכנה וה-IT, חרג הפעם ממנהגו עם תערוכה של מערכות אוטונומיות, זאת, במסגרת הבשורה האוטונומית שאורקל מביאה לעולם ה-ITעם בסיס הנתונים הראשון האוטונומי הראשון בעולם בענן אורקל.

בין החברות שהציגו ב"שבוע אורקל" שמקיימות אורקל ישראל וג'ון ברייס הדרכה במלון השרון השבוע:

רכב סיור אוטונומי לזיהוי והתראת שריפות יער- פותח ע"י סטודנטים להנדסת מכונות במכללת SCE. הרכב נע במרחב ומסוגל לזהות שריפה ע"י חיישן, ומתריע על שריפה ישירות למשתמש ע"י שימוש במערכת GPSמובנית. הפרויקט נועד לסייע לצוותי כיבוי ולכוחות הביטחון, במאמצים לאתר שריפות שנגרמות בדרום הארץ כתוצאה מעפיפונים ובלוני תבערה.

iCobots– רובוט שיתופי מזן חדש שמסוגל לבצע משימות מרובות תוך קיום אינטראקציה פיזית עם בני אדם הנמצאים בסביבת העבודה. הרכבת קובוט היא תהליך האורך לכל היותר כשעה. לאחר הדרכה קצרה, צוות המשתמשים והמפעילים נעשים עצמאיים לחלוטין בהפעלת הקובוט. ע"פ עדויות של מנהלים מן השטח ניכר כי שילובם של קובוטים מתקדמים בתהליכי העבודה היומיומיים מביאים לפריון עבודה גבוה משמעותית מזה שהיה מוכר קודם לכן.

Su-Pad– רובוט שיתופי, "קובוט", שנסע עצמאית עם זרוע שיושבת עליו, הסתובב בין האנשים וחילק תמרים לבאי הכנס. אלו רובוטים ש"מתחשבים" באנשים וכאשר כאשר מגיע מולם אדם הם זזים הצידה באלגנטיות. השליטה על הרובוט היא מכל טלפון נייד, לפטופ או טאבלט. גובהו – 1.20 מ'.

Safe Mode– מערכת מצילת חיים שמבטלת את הגורם האנושי בתאונות דרכים, ומגנה על נהגים וכלי רכב כבר עכשיו ובמעבר לעתיד של נהיגה אוטונומית.החברה מספקת מערכת בטיחות למערכות נהיגה אוטונומיות. הפלטפורמה מדמה התנהגות של "נהג 2.0", עם פרופילים מבוססי AI  ומספקת את הנתונים הדרושים עבור כלי רכב אוטונומיים, עם חיזוי ההתנהגות של הנהגים המקיפים את הנהג.

התערוכה הוצגה על רקע הבשורה האוטונומית שאורקל מביאה לעולם המחשוב.

לדברי עוזי נבון מנכ"ל אורקל ישראל, "אחרי הרכב האוטונומי, רובוטים, רחפנים ומכשירים חכמים נוספים, אורקל היא כיום החלוצה שמביאה יכולות אוטונומיות ראשונות מסוגן בעולם לעולם המחשוב, בהן בסיס הנתונים האוטונומי הראשון בעולם בענן אורקל. הענן האוטונומי של Oracleמייצג קטגוריה חדשה לגמרי של אוטומציה המבוססת על למידת מכונה – טכנולוגיה מהפכנית בכל ביט            מנהלי אורקל וג'ון ברייס על רקע תצוגת החדשנות

וביט שלה".

**********

ארוע "שבוע אורקל" הוא הכנס המקצועי-לימודי הגדול ביותר בישראל לקהילת ה-ITוההייטק, בהשתתפות אלפי אנשי מקצוע מהקהילה: מפתחים, תוכניתנים, ראשי צוותים, מנהלי מערכות מידע, מנהלי מאגרי נתונים ועוד.