להערך לעידן המזלט

יום א', 19 בנובמבר 2017
דוח אנליטי של חברת  Huawei:
 
"אם אנחנו לא נחשוב אחרת, לעולם לא נצליח לנצל את הפוטנציאל של העולם המחובר שלנו.
אנו זקוקים למוחות המדמיינים אפשרויות חדשות. עבור רבים, כאשר אתה מזכיר מזל"ט, הם חושבים על צעצוע - או משהו שיהיה נשק. הם לא מוכנים לדמיין את החיים או הזדמנויות כלכליות שטכנולוגיה זו יכולה להביא."
בחמש השנים האחרונות, מזל"ט הצילו את חייהם של לפחות 59 אנשים ברחבי העולם, על פי דו"ח של DJI, אחד מיצרני מזל"ט הגדולים בעולם.
 
יותר משליש מהאנשים שניצלו על ידי מזל"טים, "ניצלו על ידי מזל"טים המופעלים על ידי עוברי אורח מתנדבים אזרחיים המציעים את שירותיהם כדי לסייע אנשי הצלת מקצועי", דיווח DJI.
מזל"ט מציינים עכשיו חיסכון על חיי אדם  אחד בשבוע, על פי המחקר של DJI.
 
ברואנדה, מערכת המשלוחים הארצית של מטוס המל"טים, שהתאפשרה על ידי חברת סטארט-אפ של קליפורניה, ציפלין, מצילה חיים לאמהות חדשות שנזקקו לעזרה בדחיפות. מזל"טים מפחיתים את אספקת החירום משעות לדקות.
 
חברת הטלקום הגדולה בעולם, Huawei (מבוטא, "Hwah-way"), מציעה לכן לדמיין עולם שבו מזל"ט הם נפוצים, מצילי חיים - וזקוקים לסיוע טכנולוגי. 
 
כך למשל דובאי כבר בודקת מוניות מעופפות! תארו לעצמכם מה המוניות המעופפות יתרמו עבור  הרבה ערים גדולות שכבר נחנקות עם גודש בכבישים - וחנק משעות מבוזבזות בקיפאון,
 
מוניות מעופפות יחסכו זמן מועט, יפחיתו את הזיהום ויגבירו את החיוניות הכלכלית של ערים - שלא לדבר על השפעה חיובית לא פחות על אזורים מרוחקים, מתפתחים, עם כבישים דלילים או קשים.
 
מזל"טים ישרתו את התעשיות הגדולות ביותר, מבנייה ועד חקלאות. למזל"ט, המכונה גם כלי טיס בלתי מאוישים (UAV), ניתן לצפות למצוא תפקידים חדשים והולכים במספר רב של יישומים אזרחיים במסחר.
 
בפורום ה- Global Mobile Broadband, בלונדון, הודיעה חברת Huawei על מה שהיא מכנה "Digital Sky Initiative", הצעה ל"חיזוק הפיתוח של יישומי מזל"ט ודרך לסייע לכלכלה הדיגיטלית הנמוכה במרחב האווירי באמצעות כיסוי משופר של הרשת".
 
Huawei מזהירה כי "תקשורת מנקודה לנקודה בין מזל"ט לפלטפורמות של שליטה מרחוק אינה יכולה לספק עוד דרישות מגוונות". הוואווי הציעה רשתות תקשורת ניידות ייעודיות אשר יעצימו מזל"טים "לטוס במסלול טוב יותר, לעבוד ביעילות רבה יותר, ולהבין יותר שימוש רציונלי במרחב האווירי כדי לספק יתרונות כלכליים גדולים יותר. "