עידן רובוטיקה וסמארטפונים יעודים במשטרה

יום א', 6 במאי 2018

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
סמארטפונים ורובוטים  יסייעו למשטרה.
 
באמצעות יישומים ניידים מותאמים אישית על טלפונים חכמים שיונפקו על ידי המשטרה, כמה קציני אכיפת החוק יוכלו בקרוב  לשתף כוחות בצורה מאובטחת ולגשת למידע מיידית על התגלגלות מקרים..
 
ל-8000  קצינים בסינגפור ביחידות חקירה ומודיעין יונפקו  טלפונים חכמים יעודיים בשיתוף עם  סמסונג - בחודש מארס בשנה הבאה. כאשר כ -700 קצינים ממחלקת המשטרה המרכזית כבר משתמשים בהם. עוד מדובר בהפעלה צבא של רובוטי עזר.
זו היא אחת היוזמות שנחשפה בסמינר השנתי של המשטרה שנערך באוניברסיטת סינגפור לטכנולוגיה ועיצוב.
המשטרה אמרה שהשימוש בטלפונים חכמים יאפשר לקצינים להגיב במהירות וביעילות רבה יותר לאירועים, גם כאשר הם אינם בשירות. 
לדוגמה, פלטפורמת העברת הודעות מאובטחת מאפשרת לקצינים לתקשר ולשתף מידע ישירות באמצעות הודעות טקסט מוצפנות וקובצי מולטימדיה. לפני כן, קציני הקרקע יכלו רק לשלוח מידע כזה למרכז הפקודה באמצעות מכשיר שהוא מסוף נתונים ניידים שהונפקו כאשר הם מדווחים בתפקיד.
 
משולב גם מיפוי טלוויזיה במעגל סגור המאפשר לקצינים לזהות מצלמות במיקומי העניין לפני יצירת קשר עם גורמים שונים כדי לאחזר קטעי וידאו רלוונטיים, ואילו היישום Mobile-Create מאפשר לקצינים להתייחס ישירות לכל כלי המולטימדיה והמידע שלרשות המשטרה.
 
המשטרה מסרה כי במסגרת הסמארטפון היעודי האבטחה החכמה נותרה הדאגה העיקרית שלהם והם עבדו עם סוכנויות ממשלתיות רלוונטיות ושחקנים בתעשייה כדי ליצור אמצעי אבטחה, כגון סיכון שמרחוק ניתן להכנס ולמחוק את הטלפון החכם.
 
משטרת סינגפור אינה הראשונה שמאמצת את השימוש בסמארטפונים יעודיים. גם לקצינים בערים כמו ניו יורק, אנטוורפן ושנזן יש מודלים להפעלה דומה.
 
המשטרה סירבה לחשוף את העלויות הכרוכות בהנפקת הטלפונים החכמים.