נבחרת בית הספר אור מנחם מאשקלון, זכתה באליפות ה - IT

יום ב', 20 במרץ 2017

 

 

  • בשלב הגמר שנערך במשרדי חברת 'סיסקו' בנתניה התחרו 60 תלמידים מ-20 בתי"ס מרחבי הארץ ובמקום ראשון זכתה נבחרת ביה"ס אור מנחם מאשקלון .
  • במהלך השנים 2014-2017 השקיעה סיסקו מיליון דולר במימון הכשרת מורי תיכונים במגמת תקשוב, סבסוד רכישת מעבדות ועוד, כדי לסייע בהכשרת דור ה-IT הבא של ישראל
  • אנשי מקצוע בתחום ב-IT מבוקשים היום בכל ענף: שירותים פיננסים, אופנה, בריאות ועוד

 

באמצע מרץ התקיימה, בפעם השנייה בישראל, אליפות IT ורשתות תקשורת ביוזמת משרד החינוך, בשיתוף 'סיסקו' ובהשתתפות תלמידים מרחבי הארץ, המהווים את דור העתיד של ה-IT הישראלי.

לשלב הגמר שנערך לאחר שלב מוקדמות בו לקחו חלק מאות תלמידים, עלו 60 תלמידי ותלמידות מגמות תקשוב (כיתות י"א-י"ב) מ-20 בתי הספר ברחבי הארץ הכוללים את: אורה מודיעים רמת גן, אורט בן גוריון עפולה, אמירים ראשון לציון, אושרינו בני ברק, אמית צפת, ברנקו וייס בת ים, מקיף גבעת ברנר, גולדווטר אילת, גמנסיה חדרה, ויצו רחובות, ישיבת אושרינו, ישיבת אור מנחם, מקיף משגב, מקיף רמת גן, נעמת ראשון לציון, עירוני ז יפו, תום חרב לאת, תיכון בן צבי קרית אונו, תיכון מדט נתניה.

במסגרת האליפות, נדרשה כל נבחרת בי"ס (3-4 תלמידים בכל נבחרת) להתמודד בזמן אמת עם 4 משימות וירטואליות מתגלגלות ומאתגרות, בנושאים השייכים לעולמות התוכן של תחום ה IT- ורשתות תקשורת, כגון: הגדרת נתבים ומתגים וחיבור לאינטרנט,רשתות מקומיות ולא מקומיות, ועוד. 

התלמידים ביצעו את המשימות שהוטלו עליהם על גבי עמדות מחשבים ובסוף התחרות הוכרזו 3 בתי ספר הזוכים (על פי זמן ותוצאה) על בסיס פורמט הקורס של האקדמיה של סיסקו.

הנבחרת שקיבלה את הציון הגבוה ביותר בזמן הקצר ביותר והוכתרה כמנצחת היא נבחרת ביה"ס אור מנחם מאשקלון. כמו כן, חולקו גם פרסים לזוכים: שעון חכם למקום שלישי – עירוני ז' יפו תל אביב, טאבלטים למקום שני – מקיף גבעת ברנר, ומחשבים ניידים למקום ראשון- אור מנחם אשקלון.

 

עינת איתין, מנהלת האקדמיה של סיסקו בישראל: "התרגשנו ושמחנו מאוד להמשיך את המסורת שהתחלנו בשנה שעברה, ולארח אצלנו את האליפות ויותר מכל גאים על כך שסיסקו ואקדמיית התקשורת יכולות לקחת חלק בעיצוב והכשרת דור העתיד של ה-IT הישראלי. נשמח מאד לראות את התלמידים החרוצים והמוכשרים האלו אצלנו בחברה בעתיד".