אפל בולמת הפריצות לפרטיות

יום ה', 29 באוגוסט 2019
השיחות שלנו עם סירי כבר לא יועברו ישירות לאפל. ענקית הטכנולוגיה מודיעה עתה כי היא תפסיק לשמור על הקלטות קוליות כברירת מחדל.
 
אפל הודיעה על שינויי הפרטיות של סירי לאחר ש"גרדיאן "דיווח ביולי כי "קבלנים" מאזינים באופן קבוע לשיחות של אנשים שנותנים פקודות קוליות. בעוד שהנתונים אנונימיים, שיחות אלו כללו פרטים מזהים כמו שם של אדם, רשומות רפואיות, עסקאות סמים ואנשים המקיימים יחסי מין, כך על פי הדיווח.
 
בתחילת אוגוסט, אפל אמרה כי היא תסתיים את תוכנית קבלני האזנה ולפני ההכרזה היא שחררה לפחות 300 קבלנים באירופה שהיו חלק מתוכנית זו.
 
לאפל היו קבלנים שהאזינו לשיחות סירי כדי להגביר את הבינה המלאכותית של העוזר הקולי. ההדרכה האנושית סייעה בשיפור התוכנה באמצעות תהליך שנקרא "דירוג". אפל תמשיך לעשות זאת, אך האודיו מסופק כעת רק אם משתמשים מצטרפים אליו מרצון, ואפל לא תקבל הקלטות שמע כברירת מחדל.
 
בהודעת החברה נמסר כי "יצרנו את סירי כדי לעזור ללקוחות לעשות דברים מבלי לפגוע בזכותם לפרטיות. אנו מודים למשתמשים שלנו על התשוקה שלהם לסירי, ושדחפו אותנו להשתפר ללא הרף".
 
אפל אמרה כי בכוונתה להמשיך את תוכנית ההאזנות בסתיו, אך רק עובדי אפל יוכלו להאזין להקלטות שמע. 
 
בניגוד לעוזרים הקוליים של גוגל ואמזון, אפל לא מאפשרת לאנשים למחוק את הקלטות האודיו שלהם. הסיבה לכך היא שבעוד שגוגל ואמזון מקשרים הקלטות עם חשבון של אדם בשירותיהם, אפל משתמשת במזהים אקראיים להקלטות של סירי, שתוכל מעתה לאפס בהגדרות שלך. 
 
עתה, לאחר שאפל השעתה את תוכנית "הדירוג" שלה, אמזון עקבה אחריה, ואיפשרה לאנשים להשבית ביקורות אנושיות על הקלטות אלכסה. גוגל עשתה את אותו הדבר לאחר שנדרשה להפסיק על ידי הרגולטורים הגרמנים.
 
בני אדם שמאזינים לשיחות עם עוזרים דיגיטליים הם נוהג נרחב בתעשיית הטק. מיקרוסופט, למשל, השתמשה בקבלנים כדי להאזין לשיחות עם קונסולות Xbox. באוגוסט פייסבוק השתהה ביקורות אנושיות על שיחות שמע על מסנג'ר לאחר שבלומברג דיווחה כי הרשת החברתית שילמה לקבלנים כדי לתמלל שיחות.