המגמות המקצועיות לשנים הקרובות

יום א', 29 באוקטובר 2017

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

מה צפוי בשנים הקרובות בתחומי הביקוש והתנועה של עובדי IT
רשות הסטטיסטיקה הלאומית לעבודה בארצות הברית צופה אמנם גידול רב בביקוש לעובדים, אך מזהירה מההכרח להערך כראוי לביקושים הצפויים.
 
ככל שהתקציבים בכל הענפים מתהדקים, עובדי IT, כמו קבוצות ארגוניות אחרות, צפויים יותר ויותר לריבוי משימות.
 
"ארגונים מעמידים את אנשי ה- IT מול לקוחותיהם כדי לשתף תובנות מוצרים ולאסוף מידע", אומר קייל ג'ינגריץ ', סגן נשיא ה- IT והאישורים ב- Skillsoft. "הם מתבקשים להפעיל צוותי מבט כולל . הם צריכים להציג בפני עמיתים או מנהלים ואולי גם ללמוד איך לעבוד עם צוותים וירטואליים. לא משנה מה הכובע החדש מציין אך הוא יחייב להוסיף כישורים, וזה דורש הכשרת מיומנויות בנוסף להתמחות המקצועית.
 
 
הטכנולוגיה כיום מעצבת מגמות מנהיגות, אומרת דונה קימל, סגן נשיא בכיר וקצין ראשי בסיטריקס. ולכן זה חיוני עבור צוות ה- IT ללמוד מיומנויות מנהיגות גם כן.
 
"הטכנולוגיה הופכת למשמעותית יותר כאשר היא מתמקדת בצרכים אנושיים, פותרת בעיות ומסייעת בהשגת מטרות", אומרת קימל. "שמירה על אלמנט אנושי זה בארגון תהיה הרבה יותר קלה אם צוותי ה- IT שיפרסו נתונים גדולים, פתרונות למידה של מחשב ויחסי IoT יהיו בעלי מנהיגות חזקה ומיומנויות של אנשים, בנוסף לאלו הטכניים".
 
אסטרטגיית מידע עקבית היא הממד המרכזי של הטרנספורמציה הדיגיטלית. מבית  IDC "חוברת הטרנספורמציה למידע" מספקת המלצות קונקרטיות על איך להתמודד באופן הוליסטי עם תהליך השינוי.
 
בין השאר בגלל עומס העבודה והמעבר לענן, פחות סביר לראות את התמיכה המסורתית של משתמשים ושירותי רשת המופרדים מצוות הפיתוח.
 
"ייישומים ופיתוח יישומים הפועלים בנפרד הולכים ופוחתים ככל שהעסקים נראים פועלים בצורה יותר רזה וזריז", אומר טים ליילק, מנהל סניף ה-  IT בפועל באיגוד אדיסון האמריקאי.
 
טוד ורנון, מנכ"ל ומייסד של ספקית שירותי ניהול האירועים, VictorOps, אומר כי העתיד הוא לאנשי צוות פרואקטיביים המפתחים מיומנויות בהנדסת אמינות תוכנה (SRE), עם הרעיון של הטמעה בצוותי פיתוח תוכנה והתמקדות במהירות, אבטחה ושירות לקוחות - זו קריירה פוטנציאלית.
 
"אם הקריירה שלך נמצאת בניהול מערכת ותוכנה בלבד, העבודה הטכנית שלך תהיה הנפגע הראשון של העידן הדיגיטלי המהיר", אומר ורנון.
 
על פי ספקית התוכנה iCIMS, מניו ג'רזי, שלושת המגיעים הבכירים להישגים של מיומנויות רכות מחפשים "פתרון בעיות (62%), הסתגלות (49%) וניהול זמן (48%)".
 
הנתונים הסטטיסטיים האלה מגיעים מסקר "מיומנויות גמישות ורכות" האחרון שלהם, בו נמצא כי  "תשעים ושבעה אחוזים של אנשי מקצוע מגייסים מסכימים שמכללות והורים צריכים לעשות עבודה טובה יותר בהוראת מיומנויות רכות לילדים לפני שהם נכנסים לשוק העבודה", נכתב בסקר.
 
האנליסט ג'יימס Stanger מציע: "קבל מנטור שיודע עסקים ומי שיודע איך לתקשר טוב,המורה הזה יכול להיות מישהו בעבודה, שכן, או מישהו שאתה פוגש בכיתה או להראות כושר סחר טוב. אף אחד היום לא רוצה להיות רק טכני".
הבעיה היא בישום:
כ -40 אחוזים מהמשיבים במחקר CompTIA לא הסכימו שהחברה שלהם תומכת בצמיחת הקריירה שלהם. בערך אותו אחוז אמר שאין לרשותם  כלים או משאבים לעשות את עבודתם. "שני נושאים אלה עשויים להיות די מתסכלים עבור מומחי IT, במיוחד בהתחשב ברצון שלהם להמשיך ללמוד", על פי דו"ח. "למרות שארגונים רבים עשויים לתמוך באימון של עובדי IT ופיתוח מקצועי במידה מסוימת, זה פשוט לא מספיק".
 
Spiceworks, רשת חברתית עבור מומחי IT, הוציאה לאחרונה את הדו"ח שלה לשנת 2017 "טק קריירה Outlook", אשר מציע את רוב אנשי IT, מובן, עובדים על המיומנויות הטכניות שלהם, אבל לא צחצוח על מיומנויות אנשים.
 
"בעוד מיומנויות גמישות ורכות נחשבות למיומנות  IT  חשובות" אומר הדו"ח, "רק 29% מהמומחים בתחום ה- IT מתכוונים להרחיב עיסוקים בשנה הבאה. במקום זאת, אנשי מקצוע טכנולוגיים נוטים יותר להתמקד בתחומים טכניים, כולל רשתות, וירטואליזציה וסייברסקוריטי.