אפל חושפת לעיון הציבור מערכות חדשות

יום ג', 25 ביוני 2019
אם אתה מרגיש סקרן,  אתה יכול להוריד עכשיו את גירסת הביתא של Apple למערכות
MacOS Catalina, iOS 13 ו- iPadOS . החברה הציגה בימים אלה את גירסאות הבדיקה של מערכת ההפעלה לציבור זמין מה שמאפשר לכל אחד לחוש את הטעם של הפלטפורמה.
 
אפל חושפת את התוכנות החדשות ביותר שלה בכל שנה בחודש יוני בוועידת המפתחים העולמית שלה. לאחר מכן היא משחררת את מערכות ההפעלה למפתחים כדי להכין את היישומים לקראת המהדורה הסופית, בדרך כלל בחודש ספטמבר, כאשר המכשירים החדשים ביותר שלה מגיעים לשוק.
 
בתחילת 2015, Apple החלה לאפשר לציבור לבדוק את התוכנה הניידת שלה עם iOS 8.3. על ידי הצעת מערכת ההפעלה מוקדם הן למפתחים והן לציבור, אפל שואפת לתפוס יותר באגים ולוודא כי התוכנה עובדת הרבה לפני שזה מתגלגל לקהל רחב.
כמו כל betas, זה כנראה כמה דברים ישתנו לפני המהדורה הסופית. וייתכנו באגים ובעיות אחרות שמקורם בהורדת תוכנה עדיין בפיתוח.
 
בתוך כך נמסר כי האנליסט  Ming-Chi Kuo מפרסם את תחזיותיו עבור תוכניותיה של אפל לעתיד הקרוב וטוען כי בשנה הבאה החברה צפויה להציג 3 אייפונים חדשים, כשהקטן ביותר מביניהם יגיע בגודל 5.4 אינץ’. לצד האייפון החדש והקטנטן אפל אמורה להציג גם זוג אייפונים עדכניים, אלו יציעו גדלים המתאימים יותר לזמננו, בו מכשירי הדגל בשוק מגיעים בגדלים שרק ממשיכים לעלות.

הדגם הקטן ביותר בסדרה יגיע עם מסך בגודל 5.4 אינץ’, אך אפל לא רק תציג את האייפון הקטן לצד זוג המכשירים האחרים, אלא תמחק לחלוטין את האייפון בגודל 5.8 אינץ’. מנגד, החברה תמשיך להעצים את זוג האייפונים האחרים, כשהמחליף ל-iPhone XR ימשיך להציע מסך בגודל 6.1 אינץ’ והמחליף ל-iPhone XS Max יגדל אף יותר ל-6.7 אינץ’.

על פי הגישה הזו, אפל מעוניינת להנגיש את האייפונים הבאים לכל משתמש בשוק, בין אם הוא מחפש מכשיר קטן במיוחד עד 5.5 אינץ’, או גדול במיוחד מעל 6.5 אינץ’. עם זאת, אנחנו מגלים כי אפל תיפטר מפאנל ה-LCD שב-iPhone XR לטובת פאנל מסוג OLED, ובאמצעות המהלך הזה תיישר קו בכל הסדרה באמצעות שימוש בפאנל מסוג זהה.

לצד הדברים הללו, האנליסט מדבר על כך שהאייפונים בגדלי 5.4 ו-6.7 אינץ’ יציעו תמיכה ברשת הדור החמישי, בשעה שהמחליף המגיע בגודל 6.1 אינץ’ יסתפק בתמיכה ברשת הדור הרביעי. בנוסף לכך, Kuo חוזה שאפל תייצר מודם 5G משלה עד 2023, כך שהיא לא תצטרך להסתמך על חברות כמו קוואלקום לספק בשבילה את המודם המדובר.

ובאשר לאייפונים שיוצגו עוד השנה ההדלפה האחרונה אותה הציג המדליף OnLeaks בסוף חודש אפריל האחרון הציגה את עיצובו המלא של האייפון המחליף ל-iPhone XS ולפיה זה יגיע בגודל 5.8 אינץ’.

את סדרת האייפונים הקרובה שלה צפויה אפל לחשוף בחודש ספטמבר הקרוב, כשהשקתה תתבצע לצד ההשקה של מערכות ההפעלה החדשות של החברה שנחשפו לאחרונה – iOS 13 למכשירי האייפון, iPadOS לטאבלטי האייפד ו-MacOS Catalina למחשבי המק.