מהפכה עולמית בתשלומים מקוונים -קודי QR לתשלומים

יום ד', 24 בינואר 2018

 

בתחום זה כנראה סין מובילה מבחית היקף העסקאות  ואוחזת בשוליה ארצות הברית.חברות בינלאמיות מאמצות את שיטת  WeChat Pay,
 
אנו נכנסים לעולם  כאשר קודי QR עובדים עבור תשלומים. כך עוברים לקניות ב-Smartphone.במקום במזומן או כרטיסי אשראי.
 
כיום מקובלים ברקודים בחיי היום יום בסופרמרקט, חנות בגדים, מוסך חניה - אתה שם את זה. אבל בשנים האחרונות, סוג אחר של ברקוד הפך פופולרי יותר ויותר בזכות המהפכה הנייד:
 
ההבדל בין קוד QR לבין ברקוד רגיל הוא כי קודי QR בנויים לאחסן מידע בשני ממדים, כך שהם מופיעים כמו ריבועים שחור-ולבן pixelated כל אחד המכיל דפוס ייחודי. כמו כן, הם נועדו להיקרא על ידי מצלמה הטלפון הנייד, ואילו ברקוד רגיל משתמש סורק.
 
לקודי QR יש שימושים רבים ושונים, אבל אחד השימושים הפופולריים ביותר היא לבצע תשלומים באמצעות מכשיר נייד.
 
כיצד ניתן להשתמש בקודים QR כדי לבצע תשלומים?
קניות בעזרת הנייד נמצאות בעלייה, וקמעונאים רבים מחפשים דרכים חדשות לאפשר לאנשים לשלם בחנות באמצעות הטלפונים הניידים שלהם. למעשה, מספר האנשים בארה"ב בביצוע תשלומים ניידים בחנות צפוי להגיע ל -150 מיליון עד סוף שנת 2020!
 
 
אחת הדרכים לבצע תשלומים ניידים בחנות היא באמצעות קודי QR. כל מה שאתה צריך הוא טלפון סלולרי עם מצלמה, וכן יישום סלולרי שיכול לסרוק, לאחסן ולשתף קודי QR.
 
 
כאמור, סין מובילה עם שני סוגי תשלום עיקריים שניתן לעשות באמצעות קודים QR.
 
1. משלמים קמעונאים עם סורקים QR.
בעת ביצוע הצ'ק-אין, הקופאי יסכם את הסכום שישולם. לאחר מכן תיפתח את האפליקציה QR Scanning ותציג את קוד QR הייחודי שלך לקמעונאי. הקמעונאי יסרוק את קוד QR כדי לזהות אותך ולנכות את הכסף מהארנק הנייד שלך, תוך שימוש באפליקציה התואמת לנייד.
 
 
 
2. משלמים קמעונאים ללא סורקים QR.
בתרחיש זה, הקמעונאי יציג קוד QR ותסרוק אותו באמצעות האפליקציה QR scanning במכשיר הנייד שלך. האפליקציה תזהה את הקמעונאי. לאחר מכן תוכל להזין את הסכום לתשלום ולהשלים את התשלום. אחת הדוגמאות לכך בפעולה היא המערכת המשמשת את חנות הכלבו האמריקאית, של קוהל. מחזיקי כרטיסי האשראי של Kohl יכולים כעת לבצע תשלומים באמצעות האפליקציה לנייד שלהם על ידי סריקת קוד QR בעת ביצוע הצ'ק-אין.