מי יהנה מהרובוטיקה

יום ב', 27 בינואר 2020
רוב האנשים מאמינים שהרובוטים כאן כדי לעזור לנו.
 
בסקר שנערך לאחרונה בקרב 518 אנשי עסקים, 68% מהנשאלים ציינו כי צמצום טעויות ותאונות יספקו את התועלת החשובה ביותר מהטכנולוגיה האוטונומית, כמו מכוניות בנהיגה עצמית ותוכנה בהדרכה עצמית.
 
היתרונות החשובים הבאים הם: הקלה על אנשים במשימות ארציות (50%) וחיסכון כללי של כסף בחברות (49%), כך עולה מסקר שחברת אורקל ערכה בקרב אנשי עסקים המנויים לפרסומים שלה.
 
הטכנולוגיה האוטונומית צצה במקומות מפתיעים, החל מדחפורים בנהיגה עצמית וכלה באפליקציה שאושרה על ידי ה- FDA שיכולה לאבחן מחלת עיניים מסכנת ראייה ללא רופא.
 
בתןך כך אורקל השיקה בשנה שעברה את מסד הנתונים האוטונומי שלה, המטפל במשימות רבות שטכנולוגים היו צריכים עד כה לעשות בעבר בעבודת יד. 
 
היכן ובאיזו זמן קצר נראה הי-טק אוטונומי בחיי היומיום שלנו? מבט מקרוב על ענפים ספציפיים מגלה כי המשיבים מאמינים כי הטכנולוגיה (72%) והתעשייה (69%) יראו שימוש משמעותי תוך חמש שנים, ואחריהם בנקאות ותחבורה (61% כל אחד). לעתים קרובות צוטטה רובוטיקה בממשלה (28%) ובבנייה (24%). (אולי פיתוחי דחפורים וציוד לוגיסטי בנהיגה עצמית בפעולה.)
 
למרות האופטימיות האוטונומית הזו, המשיבים היו סקפטיים לגבי ההנחה שמכוניות שמניעות עצמית ישתלטו בקרוב על הכבישים - רק 30% אמרו שמכוניות בנהיגה עצמית יהיו נפוצות על הכביש תוך ארבע שנים. לשם השוואה, 39% צופים כי הטכנולוגיה תבצע אבחנות ישירות ללא רופא תוך ארבע שנים
ו-67% צופים כי הטכנולוגיה תקבל באופן שגרתי החלטות משרדיות כמו בחינה ואישורי דוחות על הוצאות והכנסות.
 
הנשאלים כללו שילוב רחב של מקצוענים רובוטיים עסקיים וטכנולוגיים ב-25 תעשיות: סמנכ"ל / מנהלי IT (25%; יועצים (18%); מנהלים (14%); ואנשים בתפקידי צוות ומנהלים שונים אחרים, כולל IT, כספים, משאבי אנוש, מכירות ושיווק. לכל אלה תסייע הרובוטיקה החכמה בעבודה היומיומית.