עוד השקעה של זרוע ההשקעות של קוואלקום בישראל

יום ה', 28 במרץ 2019
 
   זוהי  השקעה נוספת בחברה ישראלית בפחות מחודשיים: 
 
קוואלקום ונצ'רס, זרוע ההשקעות של ענקית השבבים העולמית, בשיתוף קרן ההשקעות Inven Capital, מובילות השקעה בסך 18 מיליון דולר בחברת ה-IIoT ואבטחת מערכות הבקרה התעשייתיות-  CyberX. 
 
מדובר בהשקעה שנייה בתוך פחות מחודשיים שמובילה זרוע ההשקעות הישראלית של קוואלקום, כאשר רק בחודש שעבר נודע כי השקיעה גם בחברת CoreTigo. דירקטור קוואלקום ונצ'רס ישראל, בועז פאר: "אנו מאמינים שהצוות והטכנולוגיה של CyberX יאפשרו לה להמשיך לצמוח באופן משמעותי בשוק פתרונות האבטחה לעולם התעשייתי". 
 
CyberX נוסדה בשנת 2013 על ידי ניר גילר ועומר שניידר - יוצאי יחידת מצו"ב של אגף התקשוב בצה?ל. החברה מספקת הגנה לאינטרנט-של-הדברים התעשייתי (Industrial IoT IIoT -)  ולמערכות בקרה תעשייתיות, באמצעות ניתוח מלא של הסביבה וזיהוי אנומליות. CyberX מאפשרת ללקוחותיה לקבל התראות מהירות על מתקפות סייבר ותקלות תפעוליות, ולמנוע או לקצר השבתות של הפעילות. לחברה לקוחות גלובאליים מתחום האנרגיה, המים, פארמה, כימיקלים, תעשיות גז, מפעלי ייצור ועוד.
 
עומר שניידר, מנכ"ל ומייסד שותף של CyberX: "ההשקעה בנו מהווה לא רק גיבוי משמעותי וולידציה של צרכי השוק במוצרים של CyberX, אלא גם מביעה אמון ביכולותיה של החברה לספק את הצרכים הללו באופן מיטבי  ללקוחות ברחבי העולם. אנו נרגשים וגאים באמון שנותנות בנו קוואלקום ונצ'רס וקרן Inven, המצטרפות כשותפות לצמיחתה של החברה בעולם".
 
הפלטפורמה שלנו אומצה על ידי החברות הגדולות והמתקדמות ביותר בעולם", אומר ניר גילר, מנהל הטכנולוגיות ומייסד שותף ב- CyberX. "הטכנולוגיה הייחודית שלנו, שפותחה ע"ב הרבה כישרון ומחשבה יצירתית, מהווה את תשתית אבטחת הסייבר החזקה בתחומה, עליה מסתמכות החברות המשמעותיות ביותר בכלכלה העולמית כיום".
 
אודות Qualcomm ונצ'רס
 
Qualcomm ונצ'רס ישראל הינה השלוחה הישראלית של קרן ההשקעות הגלובלית של קוואלקום. הקרן מתמקדת בהשקעות אסטרטגיות בחברות טכנולוגיה, כאשר מאז פעילותה בישראל משנת 2010 השקיעה הקרן ב27 סטרטאפים.