מטענים אלחוטיים מהירים למכוניות חשמליות

יום ד', 5 בספטמבר 2018
חברת Hevo Inc האמריקאית  עוסקת בבניית תשתית גלובלית כדי לספק חשמל למכוניות חשמליות באמצעות תקעים ושקעים אלחוטיים.במקומות ציבוריים. 
 
על פי דיווח שפורסם לאחרונה על ידי בלומברג NEF, יש עתה כ- 582,000 סניפי טעינה ציבוריים ברחבי העולם, ומספרם צפוי לגדול בכמעט 30% השנה. כאשר כמעט כל אחד ממקומות טעינה אלה משתמש בפלאגים לקישור.
 
קצין טכנולוגיה ראשי חבחרה בשם Anwer מבקש להטעין את המכונית החשמלית שלו במכשיר שנראה כמו לוח פלסטיק לבן, ולאחר מכן לוחץ על כפתור על יישום smartphone.
 
לאחר שהוא נכנס לתוך מקום החניה, נקודות כחולות מהבהבות מתחת לשמשה הקדמית כדי לציין שהכוח זורם עכשיו לתוך הסוללה שלו. יש בערך שישה אינץ 'של שטח ריק בין המטען לבין המכונית, שיכולה לקבל במהירות! חשמל באמצעות שדה אלקטרומגנטי.
 
זה יכול לייצג את העתיד של המכונית.
מוצע לחייב. את החניונים הציבוריים, מגרשי החניה, תחנות המנוחה הבין-מדינתיות, ביציאות אלחוטיות שישרתו את עשרות מיליוני המכוניות החשמליות שצפויות להיות בדרכים במשך שני העשורים הבאים. טעינה אלחוטית, אם היא תתפוס, עשויה לספק פתרון עבור אחת השאלות העיקריות איך בערים ניתן  להכיל את התשתית הדרושה מבלי להעמיס את הרחובות עם חוטים. ביחוד בערים כמו ניו יורק, לונדון והונג קונג, שם החניה היא נדירה, קשה לדמיין איפה שטח נוסף יכול להתבצע כדי להעמיד מכוניות  בזמן שהם בטעינה.
 
עתה החברה הקימה חנות במפעל בניו יורק, שם היא מתכננת לשווק  בקרוב את 25 המטענים האלחוטיים הראשונים שלה.