הסמארטפון המשופץ דוחק את החדש

יום א', 28 באפריל 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
אין זה סוד כי שוק הטלפונים החכמים נעצר בתקופה האחרונה, כולל מכירות המכשיר הסיני חלה אפילו ירידה 14 אחוזים בשנה שעברה. אבל, יש שוק אחד שהולך נגד המגמה: שוק הטלפונים החכמים המשופצים.
 
מובילה הודו כמדינה המתגאה בחדשנות תוך שימוש בכמות הקטנה ביותר של משאבים - או "jugaad" - אין זה מפתיע שיהיה בה שוק מתפתח של טלפונים חכמים משומשים, יד שנייה או משופצים. יותר ויותר הודים המודעים לעלות הגבוהה של החדשים החלו להבין את העובדה שאשפה של אדם אחד היא אוצר של אדם אחר, עד כדי כך ש- IDC מעריכה כי שוק הטלפונים החכמים המשופץ, שהיה שווה בערך 19 מיליארד דולר עד סוף 2017, ימשיך לצמוח בשיעור שנתי של 10% עד 2022.
 
למעשה, לקוחות יכולים לקנות טלפון משופץ במחיר נמוך יותר, אבל עם מפרט גבוה יותר לעומת טלפונים חדשים. ואילו חברות "בשלות" יותר  מחפשותם מזומנים על ידי ניצול של שימוש חוזר של טלפונים חכמים.
 
האחרונה להצטרף למערכה, של  "המסחר לאחור" גל המסחר מחדש, הוא  DETEL שמרכזה בעיר דלהי ומשווקת מוצרי צריכה. החברה הודיעה  על הכניסה שלה לקטע מכשירים משופצים באמצעות ועל בסיס פלטפורמת המסחר האלקטרוני שלה - "PreLoved".
"אנו שואפים לחזק את המערכת האקולוגית כולה של קנייה ומכירה של מכשירים משופצים. ההתמקדות תהיה לגשר על הפער בין רצוי והמצוי." אמר  , Yogash Bhatia מנכ"ל, DETEL.
 
הוא הוסיף וציין כי החברה מתכננת בתחילה להשיק את הטלפונים החכמים ברמת התקציב שלה ואת מכשירי ה- 4G. עם זאת, היא רואה יותר צמיחה והזדמנות בשוק המשופצים והחליטה להמשיך את זה.
 
"כמעט 90 אחוזים של השוק "המשופץ" הוא לא מאורגן אך זה המקום הפופולרי ביותר לקנות טלפון חכם בשימוש היה דרך הבזאר המקומי שלך", אמר Bhatia, והוסיף כי החברה רוצה להפוך את השוק האפור הלא מקוון לקטע מאורגן, אמין. למרות "הבנים" הגדולים בשוק המשומשים כמו אמזון, Cashify, Shopclues ו-Togofogo השולטים בשוק, דטל היא בתנופה שורית.
 
"אנחנו שואפים לתפוס נתח של 20 אחוזים בשוק המאורגן  ולהכפיל את המחזור שלנו", נמסר. החברה קשורה עם שש חברות לוגיסטיקה עבור העסק המשופץ שלה.