הקונגרס האמריקאי דורש דיווח גניבת ממצאי האזנות על ידי הספקים

יום ש', 21 ביולי 2018
חברים בבית המחוקקים מבקשים מנשיא אפל, טים קוק ומנכ"ל אלפבית, לארי פייג ', להסביר להם כיצד הטלפונים החכמים שלנו עוקבים אחרינו ללא ידיעתנו.
במכתבים נפרדים לשני המנהלים הבכירים, הרפובליקנים בוועדת האנרגיה והמסחר של הבית ביקשו  מידע נוסף על האופן שבו מכשירי iPhone ואנדרואידים אוספים נתונים על המשתמשים שלהם.
לדוגמה, הם רוצים לדעת איך הטלפונים אוספים
הקלטות ודברי אודיו.
 
 
האם iPhone יכול להקשיב למשתמש שלו גם כאשר המשתמש הזה לא שואל את סירי לעזרה? ו "האם מכשירי iPhone של אפל אוספים הקלטות אודיו של משתמשים ללא הסכמה?"
 
לגבי מכשירי אנדרואיד, המחוקקים שואלים: האם הם יכולים "להקשיב לצרכנים ללא גורם מאשר ברור, חד משמעי?"
 
"דיווחים אחרונים מציינים כי נתוני הצרכנים שנאספו באמצעות טלפונים סלולריים, כולל מידע מיקום והקלטות של משתמשים, עשויים לשמש נגדם בדרכים שבהן לא צפויות כאשר הצרכנים לא מצפים", כתב יו"ר הוועדה, גרג וולדן, רפובליקני מאורגון  ואחרים. עתה נוספה עוד שאלה  אם דוחות בקרה אלה עשויים לחול על עוד מוצרי אפל, ופנו  וביקשו  את "העזרה של Google בהבנת הדיוק של דוחות אלה".
 
לדוגמה, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג נשבע כי ענקית הרשתות החברתיות אינה מקשיבה לשידורי הטלפון של המשתמשים למטרות עיתוד מודעות. אבל המחוקקים ציטטו מאמר של סגנו מחודש יוני, שבו נכתב על האופן שבו ביטויים מסוימים שאמר בקול רם בטווח שמיעה של הטלפון שלו, שימשו כמפעילות מודעות פייסבוק לאחר מכן.