מיקרוסופט מציגה יצור ישיר של סמארטפון חדש

יום ב', 7 באוקטובר 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
חלק מן האנליסטים הופתעו  כאשר מיקרוסופט הודיעה עתה על חזרתה לייצר סמארטפונים משלה, והציעה לראשונה למוצרי חומרה בתחום זה מאז הרכישה של נוקיה בסך 7 מיליארד דולר לפני ארבע שנים.
 
החברה דיברה על כך שה-Surface Duo החדש שלה, המספק שני מסכי בגודל 5.6 אינץ' ויגיע בשנה הבאה, יהפוך אותנו לפרודוקטיביים יותר. המכשיר, כך נאמר, ישלב יותר ישומים בעולמות המחשב והטלפון.
 
יוסוף מהדי, סגן נשיא תאגיד החיים המודרניים, החיפוש והמכשירים של מיקרוסופט, אמר בראיון כי "אנו חושבים על חידושים אלה לא רק כמוצרים, אלא כראשית קטגוריה חדשה - מחשוב למסך כפול. "אנחנו בתחילתו של גל חדשנות חדש."
 
אבל המכשיר הקסום הזה, שמחירו איננו ידוע עדיין, לא יופעל על ידי גרסה כלשהי של תוכנת Windows שהיא למעשה מונופול של מיקרוסופט, הפועלת כמעט בשמונה מכל עשרה מחשבים ברחבי העולם. במקום זאת, ה- Surface Duo יופעל על ידי אנדרואיד של גוגל, מערכת ההפעלה הניידת הפופולרית ביותר בעולם, המניעה שלושה מכל ארבעה טלפונים. 
מהדי אמר כי "אם אנו רוצים שיהיה מכשיר שמתאים לכיס, ותוכל לבצע שיחות טלפון ואתה רוצה גם להריץ אפליקציות. זה הגיוני שנבחר אנדרואיד".
 
עתה מיקרוסופט מכירה במה שנראה כבר כמה שנים שתחום ושוק  התוכנות הניידות  של פעם לפני עשור, עם מכשירים המופעלים על ידי תוכנות של נוקיה, בלקברי, פאלם ומיקרוסופט, הוכרע על ידי אפל וגוגל. המתחרות האמיתיות היחידות שנותרו לאנדרואיד ול- iOS של אפל הן פרויקטים צדדיים כמו Tizen מבית סמסונג, חברה שעדיין מסתמכת על אנדרואיד בטלפוני הדגל שלה. יש גם HarmonyOS, מאמץ אחרון של ענקית הטכנולוגיה הסינית Huawei על בסיס גוגל.
 
ייתכן שהמעבר של מיקרוסופט לאנדרואיד לא כל כך מפתיע, מכיוון שזה הגיוני. אנדרואיד נמצאת בשימוש נרחב יותר בעולם הטכנולוגי מאשר חלונות של מיקרוסופט, על פי נתונים של Statcounter, המראים כי אנדרואיד עקפה את חלונות בחודש מאי.
ועתה מיקרוסופט אמרה לעיתונאים שהיא תישאר באנדרואיד בעתיד הנראה לעין.
 
"זה מראה שמיקרוסופט היא חכמה והולכת ומתמודדת איפה שהם חושבים שהם יכולים להתחרות" כמו עם אפליקציית מצלמה, אימייל וחיפוש, אמרה קרולינה מילנסי, אנליסטית ב- Creative Strategies.