עובדי אמזון מתארגנים לשיפור התנאים

יום א', 20 באוקטובר 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
רבים מאיתנו רוכשים מוצרים מגוונים משלוחות אמזון השונות בעולם.
לא רבים מכירים את תנאי העבודה הקשים והשכר הנמוך של העובדים המיצריים שירות זה.
עתה דומה שמתהפך הגלגל.
קהל אנרגטי של מאות עובדי אמזון התאסף סביב  בניין זכוכית בגובה 90 מטר במרכז מטה סיאטל באמזון, כדי להציג שלטים שעליהם נכתב "אין AWS לנפט וגז" וכן "שינוי האקלים הוא לא שקר, אל תתנו לכוכב הלכת שלנו למות. " רגע לפני שצעדו לעירייה, דיברו עובדים על פודיום מול כרזת "מנהיגות אקלים גדולה" וקראו למנהלי החברה שלהם כי הם לא עושים מספיק נוכח שינויים באקלים.
 
העובדים, חלק מקבוצה של כמעט 1,800 עובדי אמזון שהתחייבו לצעוד במחאה במקומות בהם לוס אנג'לס, מלבורן ולונדון, אורגנו על ידי עובדי אמזון למען צדק אקלים. הם השתתפו בשביתת האקלים העולמית, מסלול הליכה עולמי שהתקיים בספטמבר. אך נוסף על כך הם הראו את החוסן הארגוני של תנועות הפעילים הרבות המובלות על ידי עובדים המשתייכות לחברת המסחר האלקטרוני הגדולה בעולם.
 
הנכונות הגוברת להשמיע את הדברים סותרות את תרבות הסודיות הממושכת של ענקיות הטכנולוגיה. אולם תרבות זו משתנה בכל הענף, כאשר עובדים רבים יותר בתחום הטכנולוגי מתחילים כעת במאמצים להרחיב את הנושא של סוגיות חברתיות. למעלה מ-20,000 עובדי גוגל  הצטרפו למתחם ההפגנות במחאה על הטיפול בחברה בהאשמות של הטרדה מינית, בעוד עובדי מיקרוסופט, Wayfair ו- Salesforce דיברו על עבודת הסלקציה של החברות שלהם מול רשויות ההגירה הפדרליות.
 
באמזון, לפחות חצי תריסר קבוצות עובדים צצו ברחבי ארה"ב, כאשר העובדים מעלים חששות במגוון רחב של סוגיות. זה כולל  את קבוצת האקלים המורכבת מעובדי Whole Foods שדוחפים להתאגד;  אליהם מצטרפות לפחות ארבע קבוצות מחסנים מקומיות המנסות לשפר את תנאי העבודה, נושא שהסנטור האמריקני ברני סנדרס, מועמד לנשיאות 2020, מדגיש באופן שגרתי.
 
צוין כי העובדים בארה"ב של אמזון אינם מאוגדים באיחוד, אך חלק מהארגונים הללו מקבלים תמיכה מקבוצות ואיגודים חיצוניים.
 
בובי גורדון, מנהל הכספים בסיאטל, שהוא חלק מקבוצת האקלים. אומר:  "הסנטימנט ששמעתי הוא, כן, אנו מעוניינים לעבוד עם קבוצות אחרות, כי אני חושב שיש קישוריות בכל הנושאים."
 
עם צמיחתם, קבוצות אלה יכולות ליצור משקל נגד לפעולותיה המפלות בשכר ובתנאים  של אמזון, להציע אתגר חדש להנהגת החברה ולהעביר יותר כוח לעובדים ותיקים. חלק מהקבוצות עשויות אף להפוך לקרקע פוריה להתאגדות, דבר שאמזון אינה מעודדת.
תנועות אלה כבר יכולות לציין קומץ נצחונות בהן הצליחו להשפיע על ניהול אמזון, שיפור שעות העבודה, הקצבים והשכר כאשר המייסד והמנכ"ל ג'ף בזוס מכריז על יוזמת אקלים גדולה, ושיפורים קטנים אך משמעותיים במרכזי האספקה המקומיים.