אכזבה למצפים: סמסונג: הגלקסי נוט 21 לא יושק השנה

יום ה', 18 במרץ 2021
 
 
סמסונג הודיעה שלא תשיק השנה את מכשיר הדגל שלה, הגלקסי נוט 21, בשל מחסור ברכיבים ובעיקר בשבבים. בחברה מסבירים שיהיה להם קשה מאוד להשיק שני מכשירי דגל בטווח זמנים סמוך שכן ה-S21 הושק לפני כחודש, והנוט מושק באופן מסורתי באוגוסט - כלומר בהפרשי זמן קצרים.
במקביל  סמסונג בוחנת השקעה של 17 מיליארד דולר בהקמת מפעל שבבים בארה"ב
 
די ג'יי קו, סמנכ''ל מוצרי ה-IT והמובייל של סמסונג אמר ש"אנחנו מחפשים מועד ושוקלים את השקת הנוט במועד מאוחר יותר".
 
הדברים נאמרו במהלך שיחת משקיעים שדווחה בסוכנות בלומברג. דבריו של קו היו מיועדים להזהיר את המשקיעים מהפוטנציאל של משבר השבבים הנוכחי. סמסונג היא אמנם יצרנית שבבים גדולה, אך היא גם לקוחה גדולה שלהם במסגרת שלל המוצרים השונים שהיא מייצרת. עם זאת קו ניסה ללבטל את הקשר בין האיחור בהשקת הנוט 21 לבין בעיות האספקה של החברה.
 
העוקבים מציים כי בדיווחים המוקדמים יותר השנה נאמר כי סמסונג עשויה לבטל לחלוטין את קו מכשירי הנוט. הסיבה בזמנו היתה דווקא הירידה במכירות הסמארטפונים, ובעיקר במכירות של מכשירי הדגל. החברה ציידה את מכשיר הדגל האחרון שלה, הגלקסי S21 אולטרה, בתמיכה בסטיילוס של סדרת הנוט - שינוי מהותי במיצוב המכשירים שלה.
 
לא ברור לאן הולכת סמסונג. ייתכן שההצהרה הנוכחית משמשת לה אליבי במקרה שהיא  תחליט לבטל את סדרת הנוט ולשלב את תכונותיה במכשיר דגל חדש עם מכשירי ה-S אולטרה.