אז מה עם סמסונג גלקסי 8

יום ה', 14 בספטמבר 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

ההיסטריה הפרסומית החינמית עם הכרזת משפחת אייפון 8 ו-X, שמחירם הנקוב יהיה 1000 דולר למכשיר ויותר 

מסיטה את תשומת הלב משתי אופציות כיוון אחרות וזולות הרבה יותר.

האחת המכשירים הסיניים  המצוינים לצורכי משתמש רגיל שמחירם נע  סביב 1000 שקלים (לא דולרים), עליה כבר כתבנו בהרחבה וממש באחרונה המודל החדש סמסונדג גלקסי שמספרו 8 גם הוא ..

בחינת מכשיר זה מגלה  כי הוא לא שונה מהאייפון 8 אלה שהוא חודר לשוק הקיץ בצניעות רבה הרבה יותר.

אז הבה נעיין בו:

סדרת מכשירי הדגל החדשה של סמסונג הגיעה לישראל בחודש במאי, עם  ה-Galaxy S8 וה-Galaxy S8 Plus . למרות שמהחיר הרשמי נקבע לכאורה בכ-3200 שקל ויותר ניתן להשיגו בחנוית רבות בכ-2800 שקל בלבד.

מה יש בגלקסי S8 וב-S8 פלוס?

 • קורא ביומטרי לטביעות אצבע
 • מחבר לאוזניות (3.5 מ”מ)
 • נורית חיווי LED להתראות
 • קורא ביומטרי לזיהוי קשתית העין (בכך הקדים את APPLE)
 • זיהוי פנים לשם פתיחת המכשיר מנעילה
 • רמקול אחד בלבד בתחתית המכשיר
 • מחבר USB Type-C
 • מסך הדולק תמיד
 • NFC (דור חדש אחרי בלוטוט' לתקשורת בטווחים קצרים)
 • חריץ להרחבת זיכרון דרך microSD
 • מד דופק

איזו מערכת הפעלה מגיעה עם המכשיר?

דגמי ה-Galaxy S8 וה-S8 Plus מגיעים היישר מהקופסה עם מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 7.0, אשר

עליה נמצא ממשק המשתמש Samsung Experience בגרסה 8.1.

האם יש מגירת יישומים במכשיר?

גרירה מעלה או מטה באמצעות האצבע בכל מקום על גבי מסך הבית תציג את מגירת האפליקציות. ניתן להוסיף גם את כפתור מגירת האפליקציות על שורת המשימות בהגדרה דרך תפריט התצוגה בהגדרות המכשיר (תצוגה > מסך הבית > לחצן יישומים).

מה לגבי התאמת אפליקציות למסך החדש?

לא כל האפליקצוית שיותקנו  על המכשיר תומכות בתצוגה החדשה שמציגה סמסונג על סדרת הגלקסי S8, אך ישנן לא מעט אפליקציות שתומכות בתצוגה המלאה בפורמט החדש והמוארך כברירת מחדל. בתפריט ההגדרות של המכשיר יש אפשרות לבחור אילו אפליקציות יוצגו במסך מלא ואילו ימשיכו לפעול בתצוגה רגילה (עם פסים שחורים בחלק העליון והתחתון). 

בין אפליקציות שעל המסך ניתן למצוא את אפליקציות המערכת במכשיר של סמסונג (אנשי קשר, גלריה, הגדרות, לוח שנה ועוד) לצד אפליקציות נוספות כמו טוויטר, פייסבוק, גוגל מפות, אינסטגרם, פייסבוק מסנג’ר, OneDrive של מיקרוסופט, וואטסאפ, יוטיוב ועוד.

 

מהי רזולוציית ברירת המחדל של המסך בגלקסי S8 וב-S8 פלוס?

אף שדגמי סדרת ה-Galaxy S8 תומכים ברזולוציית תצוגה גבוהה (WQHD או 1440×2960 פיקסלים), ברירת המחדל עבור תצוגת המסך עם ההפעלה הראשונה של המכשיר הינה +Full HD (או 1080×2220 פיקסלים). את רזולוציית התצוגה ניתן לשנות בכל עת דרך תפריט הגדרות התצוגה במכשירים, וניתן לבחור בשתי ההגדרות שהוזכרו מעלה ובהגדרת תצוגה נוספת – +HD (או 720×1480 פיקסלים).

איפה כפתור הבית?

כפתור הבית שליווה את דגמי ה-Galaxy S של סמסונג במרוצת השנים מפנה כעת מקומו לכפתורים המוצגים באופן וירטואלי על גבי המסך. ניתן לבצע חזרה לאחור, גישה לעמוד הבית ולפתוח את תפריט ריבוי המשימות באמצעות הכפתורים הוירטואלים, כאשר האמצעי בהם, כפתור הבית, משלב תחתיו מנוע רטט המספק פידבק ללחיצה. כפתור זה זמין ללחיצה בכל עת ומכל מקום, גם כשאין לו ייצוג ויזואלי על המסך.

את רגישות לחצן הבית ניתן לשנות וכך גם את מיקומי הכפתורים שסביבו ואת צבע הרקע של פס הנייוט. כפתור הבית עצמו תמיד יישאר באמצע.

האם ניתן להשתמש ביותר מאמצעי ביומטרי בודד בו זמנית?

סמסונג מאפשרת רישום של שלושה אמצעים ביומטריים במכשיר: טביעות אצבע, רישום פנים, רישום קשתית העין. ניתן להשתמש באמצעי זיהוי טביעות האצבע במקביל לשימוש ברישום הפנים או בקשתית העיניים, אך לא ניתן להפעיל את זיהוי הפנים וקשתית העיניים בו זמנית לשם פתיחת נעילת המכשיר.

האם אפשר להשתמש בסורק הקשתית\זיהוי פנים עם משקפיים?

בעת רישום ההגדרות הביומטריות לזיהוי פנים וקשתיות העיניים ממליצה סמסונג להסיר את המשקפיים לצורך רישום מדוייק יותר. כמרכיב משקפיים בעצמי, אוכל להעיד שהמכשיר הצליח לבצע זיהוי פנים מוצלח כאשר הרכבתי את המשקפיים וכי הזיהוי התבצע בזריזות וללא המתנה במרבית המקרים.

זיהוי הקשתית מורכב יותר ומדובר גם בכלי המספק אבטחה ולא רק אפשרות לפתיחת הנעילה של המכשיר, וככזה ניתן היה לצפות כי הרכבת משקפיים תהווה בעיה עבורו.  זיהוי הקשתית מצליח כמעט בכל פעם, גם עם משקפיים, אך מדובר בתהליך זיהוי ארוך יותר ומציק עבור מרכיבי משקפיים.

 

אחרי הבלוטות' וה-WAP, הדור השלישי וה-GPRS - הגיע הזמן להתחיל לשנן מונח סלולרי חדש. השם NFC (ראשי התיבות של - Near Field Communication או תקשורת לטווח מזערי) אולי לא אומר הרבה כיום, אך בעוד שנה שנתיים לא נוכל להתחמק ממנו.