סמסונג וקוואלקום משקיעות ב-ScyllaDB הישראלית

יום ה', 9 במרץ 2017

סמסונג וקוואלקום משקיעות ב-ScyllaDB הישראלית.

חברת ScyllaDB גייסה 16 מיליון דולר בסבב גיוס שני בהובלת סמסונג ונצ'רס, קוואלקום ונצ'רס, ווסטרן דיגיטל וקרנות הון הסיכון מגמה ונצ'רס ובסמר פרטנרס, לצד שורה של משקיעים פרטיים, ביניהם: אודי וויינשטין, אריאל מייסלוס ואהוד שלבי, שעמדו מאחורי חברת אנוביט והצלחות נוספות, רמי טמיר ובני שניידר מייסדי ראבלו שנמכרה לאוררל ועוד שורה של הצלחות. שניידר אף משמש כיו"ר החברה. עד הגיוס הנוכחי גייסה החברה 9 מיליון דולר בשני סבבים.

בשיחה עם "כלכליסט" אומר דור לאור, מנכ"ל ואחד ממייסדי החברה, "התחלנו את הדרך בשם קלאודיוס ועסקנו בתחום שונה. עשינו שינוי של 180 מעלות במוצר והתחלנו מוצר חדש, שלא עושה כל שימוש במה שפיתחנו בעבר. לשמחתי הניסיון שהיה לי מקומראנט לימד אותי איך לבצע שינוי כיוון בחברה בזמן הנכון".

 דור לאור. מנכ"ל ומייסד

דור לאור. מנכ"ל ומייסדצילום: יחצ

 

 

הטכנולוגיה של החברה הישראלית מציעה בסיס נתונים קסנדרה, המוכר כיום בזכות ביצועיו אצל ענקיות דוגמת אמזון ואחרות. סקיילה הצליחה לשנות את בסיס הנתונים מהותית ולשפר את ביצועיו על פי דברי החברה בצורה משמעותית.

 

"בכסף שגייסנו אנחנו מתכוונים להרחיב את החברה בצורה משמעותית ולהגיע ל-70 עובדים בכל התחומים", אומר דור לאור. 

 

לחברה יש כיום שורה של שיתופי פעולה עם חברות דוגמת אאוטבריין וקנשו הישראליות וכן עם סמסונג ו- IBM העולמית ועוד.

 

אבי קייוויתי. מייסד החברהאבי קייוויתי. מייסד החברהצילום: יחצ

 

מייסד החברה השני הוא אבי קיוויתי שמשמש כטכנולוג ההראשי של החברה. "היינו העובדים הראשונים של קומראנט שנמכרה לרד האט. בזכות החברה הכרנו את בניד שניידר, שמשמש כיו"ר פעיל בחברה שלנו. בקומראנט למדנו שאפשר לקחת טכנולוגיה ולעשות אותה בצורה טובה יותר. לקחנו דטה בייס נפוץ שנקרא קסנדרה ויצרנו חדש עם ביצועים שטובים פי 10 מהדור הקודם".

"כיום אנחנו חברה של 35 אנשים שמפוזרים על פני 13 מדינות. מלבד ישראל, רוב המפתחים שלנו עובדים בסין, יפן, ברזיל, פולין, צרפת ושוודיה".