משלחת משוויץ הגיעה לארץ ללמוד איך מגינים מפני תקיפות סייבר

יום ה', 8 בנובמבר 2018

 

Accenture  ישראל, שמגייסת בימים אלה מהנדסים וחוקרים לתחומי הסייבר, אירחה  במשרדיה בהרצליה, משלחת של כ- 50 מנכ"לים, אנשי אקדמיה ופרלמנט החברים בפורום ICTswitzerland, ארגון מטריה של תעשיית ה- ICTבשוויץ.

בנוסף, בקרו חברי המשלחת בטכניון, באוניברסיטת בן גוריון, בפארק הסייבר בבאר שבע, במתחם העבודה המשותף SOSAבתל אביב, במרכזי סייבר בתעשייה,  בבית השגריר השוויצרי ועוד.

במפגש צוין כי  "האקלים הישראלי הייחודי המאפשר מפגש בין האקדמיה, התעשייה, הממשל והצבא, סביב חדשנות טכנולוגית ויישומה בשטח הוא הדרך הנכונה להתמודדות עם נושא הסייבר סקיוריטי."  

ארבעה דוברים הציגו בפני המשלחת, כל אחד מזוית קצת שונה, במטרה לספק תמונה מלאה. "בסייבר זה הכל עניין של ניהול סיכונים עסקיים" אמר ד"ר איתן הדר, דירקטור בכיר, העומד בראש Accenture Labsומרכז הסייבר בישראל, "ההצלחה בבלימת אירועי סייבר תלויה בתעדוף נכון של הסיכונים בפרספקטיבה עסקית, כי בסופו של יום אנחנו צריכים להחליט היכן להשקיע את המשאבים שלנו  ולוודא שיש הלימה בין העסק לסייבר."

רועי שרייבר, מנכ"ל מגלן, חברת הגנת הסייבר של Accenture, הדגים תרחישי תקיפה אפשריים, ישירות מן השטח. שרייבר סיפר על פריצות סייבר לבתי חולים, למשל דרך ה- Wi-Fiבקפיטריה של בית החולים או באמצעות 'מחולל התורים' התמים, שכולנו משתמשים בו בין אם אנחנו עומדים בתור לרופא, למזכירות או לבית המרקחת. "בין השנים 2009 עד 2017 מספר הפריצות למוסדות בריאות ברחבי העולם יותר מהכפיל את עצמו, ונתון זה מתייחס רק לפריצות שאנו מכירים."