פייסבוק מגבירה סינון ידיעות

יום ג', 19 במרץ 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
ההודעה הפומבית של צוות פייסבוק כי הם הזהירו את נתניהו מפני שימוש במידע פרטי להפצת תעמולה, כמו גם הביקורת החמורה על הפצת מידע על מעשי פשע  זוועתיים כמו זה שהיה בניו זלנד - חושפים את ההתגייסות של חלק מהרשתות החברתיות ובראשן פייסבוק להלחם בתופעות השליליות הללו.
 
טוויטר, פייסבוק ואתרי מדיה חברתית אחרים משקיעים עתה בבקרה מבוססת  בינה מלאכותית. מגייסים קבלנים, אשר מסננים סרטונים, תמונות ופוסטים במאמץ לתפוס את הגרוע שבהם לפני שהם פוגעים בציבור. לפייסבוק לבדה יש ??15,000 בודקי תוכן ברחבי העולם.
 
פייסבוק וטוויטר סירבו לומר כמה משתמשים דיווחו על פריצות. פייסבוק אמרה כי היא הסירה 1.5 מיליון קטעי וידאו של התקפה ב -24 השעות הראשונות, ויותר מ -1.2 מיליון היו חסומים כבר בעת העלאה. YouTube לא השיבה לשאלות לגבי מספר המשתמשים שדיווחו על כך. המשטרה בניו זילנד לא ענתה על שאלות לגבי מספר המופעים השליליים של תעשיית הווידיאו המקומית.
 
כל זה הוא חלק מהאסטרטגיה המתוחכמת החדשה של החברות, אומרים מומחים בתחום המדיה החברתית.
 
ג'ניפר גריגל, פרופסור לתקשורת באוניברסיטת סירקיוז, כתב בדוא"ל. "זו גם אסטרטגיה להרגעה שמטרתה לגרום לאנשים להרגיש שהחברה פועלת לטפל בבעיות תוכן".
 
פייסבוק  אוסרת על המשתמשים לקדם או לפרסם פשעים אלימים בגלל חששות לגבי התנהגות מעתיקה. גם לטוויטר יש כללים נגד האדרת אלימות, המתארת ??מותו של אדם הניתן לזיהוי ולהסיר הודעות עם ציורי אלימות גרפית.
 
לא כל המשתמשים במדיה החברתית מסכימים שיש לבטל פלטפורמות של תוכן אלים. משתמשים מסוימים אומרים כי כל אדם רוצה לדעת יותר. אחרים טוענים כי שיתוף ארועים או כל מידע בווידאו עשוי  לעורר שיחות חיוביות על סובלנות ואי אלימות.