בוגי יעלון יהיה יושב ראש של קרן הון סיכון באמירויות

יום ד', 24 בנובמבר 2021
 
שר הביטחון והרמטכ"ל  לשעבר ישמש יו"ר קרן סינפטק (Synaptech) של קבוצת אבנון, שתשקיע בחברות סטארט-אפ בתחומים כגון סייבר, פינטק וביטחון.
אחרי 25 שנים בצה"ל ו-13 שנים בפוליטיקה, משה (בוגי) יעלון מתחיל בקריירה עסקית. הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר ישמש כיו"ר  קרן ההון סיכון החדשה הפעילה באיחוד האמירויות, שכבר גייסה 50 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים באמירות.
 
סינפטק, שהוקמה על ידי קבוצת אבנון ושותפים אסטרטגיים מאזור המפרץ, מתכננת להשקיע כמה עשרות מיליוני דולרים בכ-20 חברות סטארט-אפ צעירות בעיקר בתחומי הביטחון, אבטחת סייבר, פינטק וביטוח. לצד הקרן תקים קבוצת אבנון ביחד עם שותפים נוספים, מרכז חדשנות לתאגידים, בו יקיימו הסטארט-אפים חלק מפעילות הפיתוח שלהם.
 
נמסר כי את הקרן ינהל אבי כוכבא מנכ"ל חטיבת והסייבר בקבוצת אבנון ומנכ"ל משותף של שותפות המו"פ הייב 2040, מקבוצת אבנון, הפועלת בתחום הסייבר. אבנון, יזם אפליקציית התשלומים ביט, שימש בעבר מנהל חטיבת הטכנולוגיה והחדשנות ואחראי על אבטחת הסייבר בבנק הפועלים.
 
"הסכמי אברהם פתחו לישראל ולאיחוד האמירויות את השער לשיתופי פעולה אסטרטגיים שישפיעו על שתי המדינות לשנים רבות", מסר יעלון. "במסגרת שיתוף הפעולה שניצור בסינפטק, נביא את הרוח של הסטארט-אפ ניישן והטכנולוגיות המתקדמות ביותר שיש לנו להציע למדינות המפרץ. במרכז החדשנות שנקים באיחוד האמירויות, נאפשר לחברות טכנולוגיה ישראליות לגייס משקיעים אסטרטגיים ולפתח את המוצר שלהן בהתאם לדרישות השוק, תוך שיתוף פעולה עם הלקוחות העתידיים שלהם במפרץ. אנו מאמינים שסינפטק תהפוך לסמל של שלום ושיתוף פעולה כלכלי בין ישראל ואיחוד האמירויות".
 
קבוצת אבנון, שהוקמה בידי תומר אבנון, עוסקת בתחומי ביטחון, כוללת 14 חברות עם מחזור שנתי של כמה מאות מיליוני דולרים. סינפטק היא קרן ההון סיכון השלישית של הקבוצה, לצד הייב 2040 שהונפקה לאחרונה בבורסה בתל אביב ומשקיעה בחברות סטארט-אפ בתחומי הערים החכמות, הסייבר ועוד.