טראמפ ביטל ביידן החזיר - הצטרפות מחדש להסכם האקלים

יום ש', 20 בפברואר 2021

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
עוד החלטה מטורללת של של הנשיא טראמפ עולה בעשן.
 
ארה"ב חזרה והצטרפה רשמית להסכם האקלים בפריז. הנשיא ג'ו ביידן חתם על הוראת ביצוע להצטרף כבר ביום הראשון שלו בתפקיד,
ארצות הברית שוב חברה בהסכם הבינלאומי, שהוא מאמץ רב-צדדי לרסן את השפעות שינויי האקלים ברמה הממשלתית הפדרלית. כמעט 200 מדינות חברות הצטרפו להסכם.
 
החברות מחייבת כל מדינה לקבוע יעדים ברורים להפחתת פליטותיה, תוך עבודה לקראת המטרה הרחבה והקולקטיבית של האטת עליות הטמפרטורה העולמיות הממוצעות.
 
פליטת גזי החממה הנוצרת על ידי האדם נמצאת בעלייה מאז המהפכה התעשייתית. שריפת דלקים מאובנים, כגון פחם, נפט וגז טבעי, משחררת פחמן דו חמצני ותרכובות אחרות לאטמוספירה. מזהמים אלה תורמים לעליית הטמפרטורות וגובה פני הים, כמו גם לשינוי דפוסי מזג האוויר, חוסר ביטחון מזון ומים ואובדן כלכלי.
 
בארה"ב בלבד, 22 אירועי מזג אוויר קיצוניים הובילו לאובדן של יותר ממיליארד דולר כל אחד בשנת 2020, שיא שנתי. נושאים אלה משפיעים על כולם, אפילו בחלקים מהעולם שבהם שינויי האקלים אינם ניכרים מיד.
 
ההשפעה של הסכם האקלים בפריז חורגת מעבר למדינות החברות בה. מטרות ההסכם מטפטפות יותר ויותר לשיטות קיימות ברחבי התעשייה והחברות. תעשיית האופנה, שאחראית על 8-10% מפליטת הפחמן העולמית, פועלת לטיפול בזיהום הנגרם על ידי שרשרת האספקה ??שלה. חברות גדולות כמו אמזון ו- GM מכריזות על תוכניות להפוך לניטרליות פחמן.