התגייסות בינלאומית למאבק נגד אפליית נשים

יום ג', 5 באוקטובר 2021

 

התגייסות בינלאומית  למאבק נגד אפליית נשים 

חברת הקוסמטיקה הבינלאומית  Mary Kay Inc., מצטרפת לקרן לשוויון זכויות (ERT), ארגון שמטרתו היא לחסל את כל צורות האפליה ולהבטיח שכולם יוכלו להשתתף בחברה על בסיס שווה. הקרן, שהוקמה בשנת 2007, פועלת בשותפות לקידום שוויון באמצעות החוק ברחבי העולם. כחלק משיתוף פעולה זה, Mary Kay Inc תסייע ל-ERT להתניע תחום מחקר חדשני על בינה מלאכותית ואלגוריתמים באמצעות עדשה מבוססת מגדר.
 
"כחברה שנוסדה עם המשימה להעשיר את חייהם של נשים בכל מקום, מרי קיי היא כל הזמן על המשמר עבור ארגונים שאנחנו יכולים לשתף פעולה עם כדי להשפיע על שוויון מגדרי ברחבי העולם", אמרה ג'וליה סיימון, מנהלת משפטית ראשית ומנהלת גיוון ראשי של Mary Kay Inc. "אנחנו נרגשים לתמוך שוויון זכויות אמון על עבודתם כדי לעזור לקדם שוויון על ידי עיצוב ומעבר לגבש דרך קדימה לשיתופי פעולה עם מגזר פרטי. העבודה שלנו עם ERT מתמקדת במיוחד במסגור הנוף החדש של בינה מלאכותית ושוויון מגדרי, דאגה גוברת בעידן הדיגיטלי."
 
תמיכתה של מרי קיי ב- ERT תהיה חלוצה בתחום מחקר חדש על ההשפעה המפלה של מערכות אלגוריתמיות. ERT פיתחה וקידמה מודלים של הערכת השפעה על שוויון, תוך קידום גישת "שוויון באמצעות עיצוב" בקבלת החלטות ציבוריות ופרטיות כאמצעי להבטחת אי-אפליה ושוויון בהשתתפות. עדיפות מיידית היא להשיק יוזמה לביסוס ולטיפול בהשפעות המפלה המתהוות של קבלת החלטות אלגוריתמית, במיוחד בכל הנוגע למגדר.
 
"השימוש באלגוריתמים ובבינה מלאכותית מתפשט", אמרה אריאן אדם, סגנית מנהל הקרן לשוויון זכויות. "טכנולוגיות אלה הופכות במהירות לחלקים חיוניים בתשתית האנליטית, התקשורתית ואפילו המשפטית עבור החברות שלנו. למרות ההתפשטות העולמית של מערכות כאלה, אנחנו רק מתחילים להבין את הפגמים, המגבלות והגבולות של קבלת החלטות אלגוריתמית, במיוחד במונחים של אפליה. אנו שמחים לשתף פעולה עם מרי קיי כדי לשפוך אור על ההשפעות שעלולות להיות מפלות של שימוש בטכנולוגיות כאלה, במיוחד עבור נשים".
 
ניתן לחלק את  היוזמה לשלושה שלבים:
 
שלב 1: מחקר על השפעות מפלות המתעוררות של השימוש בקבלת החלטות אלגוריתמיות בתחומי התעסוקה, הגישה להלוואות וגישה לדיור, לרבות התמקדות בהשפעתן של נשים כקבוצה החשופה במיוחד לאפליה בהקשרים אלה.
 
שלב 2: התקשרות עם מגוון רחב של שחקנים לפיתוח אסטרטגיות הסברה הקוראות לשוויון על ידי גישה עיצובית בתכנון, פיתוח, פריסה וניטור של טכנולוגיות בינה מלאכותית.
 
שלב 3: התקשרות עם גורמים בינלאומיים, אזוריים ולאומיים כדי לקבוע סטנדרטים המחייבים שוויון על ידי גישה עיצובית.
 
אודות EQUAL RIGHTS TRUST
 
הקרן לשוויון זכויות  The Equal Rights Trust היא ארגון בינלאומי עצמאי שאינו ממשלתי שקיים כדי למגר אפליה ולהבטיח שכולם יוכלו להשתתף בחברה על בסיס שווה. כדי להשיג משימה זו, היא פועלת בשותפות עם מגיני שוויון – ארגוני חברה אזרחית (CSOs), עורכי דין, נציגי ממשלה ואחרים המחויבים להשתמש בחוק כדי ליצור עולם שוויוני – ומעניקה להם את התמיכה הטכנית, האסטרטגית והמעשית הדרושה להם כדי לפעול לאימוץ ויישום חוקי שוויון מקיפים. מאז 2007 היא תומכת במגיני שוויון בכמעט 50 מדינות, תוך פיתוח קונצנזוס ברמה הבינלאומית לגבי הצורך והתוכן של חוקי שוויון מקיפים. קבלו מידע נוסף equalrightstrust.org