מערך הסברים והדגמות על עתיד תעשיית הפלסטיק

יום ב', 27 בספטמבר 2021
 
איך ממחזרים פלסטיק שלא ניתן למחזור? האם יש אריזות מ-100% פלסטיק ממוחזר? 
 
תעשיית הפלסטיק הישראלית תצא לסיור מקוון בחברות המובילות והחדשניות באירופה בנושא עתיד מחזור הפלסטיק.  האירוע יהיה פתוח גם לציבור הרחב.
 
במסגרת פרויקט בינלאומי תוביל מכללת אפקה להנדסה את האקוסיסטם הישראלי בסיור במגוון חברות ומובילי דעה בתחום באירופה. הסמינר יציג טכנולוגיות מוכחות משוק מיחזור הפלסטיק באירופה ויפרט גישות חדשניות בתחום האיסוף, המיון, המיחזור, התנהגות הצרכנים והמדיניות הרגולטורית.
 
. מתכני הסמינר:
 
האם אפשרי טכנולוגית לייצר אריזות מ 100% פלסטיק ממוחזר - חברת  Werner-Mertz
האתגרים של מערכי מיון פלסטיק מתוך זרם הפסולת ואיך פותרים זאת בעולם - החברות SUEZ .circpack , Tomra
האם אפשר להשתמש בפלסטיק ממוחזר בענפי הבניה והתשתיות - חברת PLAEX
איך ממחזרים פלסטיק שלא ניתן למיחזור - החברה הישראלית  Clariter 
 
יש לציין כי ענף הפלסטיק בארץ מעסיק כ- 25,000 עובדים ב -400 חברות ומגלגל מחזור של כ 20 מליארד ? בשנה (כ 5-6% מהתוצר הלאומי).
 
מתוך מיליון טון פסולת הפלסטיק שישראל מייצרת מדי שנה, רק 6% ממוחזרים. פחות מ-50,000 טונות של חומרי גלם מפלסטיק ממוחזר מיוצרים מדי שנה בישראל, בעוד שהביקוש לחומרים כאלו בתעשיית הפלסטיק המקומית מוערך במעל 120,000 טון, וצומח ללא הפסקה. המחקר והפיתוח לטובת ניהול נכון יותר של תעשייה זו, הם אקוטיים. 
 
מכון אפקה להנדסה וכלכלה מעגלית הוא חלק מ- UNIDO , הארגון לפיתוח תעשייתי של האו"ם. במסגרת תוכנית SwitchMed במימון האיחוד האירופי, השיק הארגון ל את פרויקט MED TEST III בישראל לסגירת מעגלים בשרשרת הערך של סקטור הפלסטיק.
 
במסגרת הפרויקט ולאחר מיפוי ראשון מסוגו של התעשייה הרלוונטית וכל השחקנים המובילים בישראל, תוביל אפקה את האקוסיסטם הישראלי בסיור במגוון חברות ומובילי דעה בתחום באירופה.  בביקור שיפרש על פני שלושה ימים תוכל קהילת יצרני וממחזרי הפלסטיק יחד עם מובילי התחום במשרדי הממשלה הרלונטיים ל"בקר" לשמוע ולשוחח עם מובילים עולמיים בתחום
 
כמחווה לפעילים והמתענינים בתחום האירוע יפתח לציבור ותתאפשר גישה למירב הביקורים שיערכו בזום.

 לתכנית המלאה ולהרשמה:

https://www.eventbrite.com/e/an-online-seminar-on-european-plastic-recycling-innovations-tickets-171249681407

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...