מה צפוי עם OPPO Find N החדש

יום ג', 22 במרץ 2022

 

התחרות גוברת  בתחום המבטיח (אולי) של מכשירי סמארטפון מתקפלים.
 
בשנים האחרונות סמסונג הצליחה למצב את עצמה למזוהה עם קטגוריית הסמארטפונים המתקפלים. ועתה עם ההצלחה שלה, מגיעים המתחרים, ו-OPPO שרק בשנה שעברה נכנסה לישראל מציגה לראשונה את ה-OPPO Find N, הסמארטפון המתקפל הראשון שלה שיגיע בקרוב לישראל .
 
ה-Find N מציג מראה סמארטפון סטנדרטי לכל דבר ועניין, ואפשר להגיע לכל קצוות המסך בקלות יחסית, הוא גם מתקפל לגודל קומפקטי ונוח בכיס, נוח יחסית להחזיק אותו ביד אחת והוא בעיקר לא נראה דחוס ומוזר כמו המסך הצר של ה-Galaxy Fold (או Galaxy Z Fold 3, כפי שקוראים לו כעת). המסך החיצוני הוא מצוין,אך חבל שהוא תומך בקצב רענון של 60 הרץ, ולא 120 כפי שסמסונג הצליחה לעשות ב-Fold.
 
כאשר פותחים את המכשיר, מקבלים תצוגה מרהיבה של 7.1 אינץ’ עם קצב ריענון של 120 הרץ ויחס מסך של 9:8.4. בגלל שהמסך הוא כמעט ריבוע, זה אומר שכשפותחים למשל סרטונים או משחקים,  לא צריכים לסובב את המכשיר כמו בגלקסי פולד המעט מלבני.
 
הדבר השני שדי בולט כאן הוא שהציר בנוי כל כך נכון, שאין כמעט מרווח בין שתי התצוגות. זה מוביל לכך שיש סיכוי קטן יותר שעצמים זרים יכנסו במרווח הזה ויזיקו לתצוגה, וגם גורם למכשיר להיות הכי קומפקטי כשהוא סגור.
 
בניגוד לגלקסי פולד שמצריך  כמה מחוות ולחיצות כדי לעבור למולטיטאסקינג, כאן ניתן לפתוח  בחלון אחד את וואטסאפ ובחלון אחר את הדפדפן כדי לבדוק משהו באמצע הכתיבה, או לשים  סרטון ברקע בזמן שגולשים בנושא אחר.
 
מתחת לתצוגות פועל מעבד Snapdragon 888 עם 12 גיגה RAM ו-512 גיגה נפח איחסון, ובגיזרת הצילום יש חיישן 50MP Sony IMX 766; עדשה רחבה של 16MP; ועדשת Telephoto 13MP בנוסף לשתי מצלמות סלפי זהות שנמצאות במסך החיצוני והפנימי. 
 
יצוין כי  עדיין אין כל עדכון לגבי ההשקה הגלובלית של המכשיר או על ההשקה המקומית שלו בישראל. 
 
באופן כללי, יתכן שאופו נקטו בשיטה הידועה של אפל: לחכות על הגדר ולתת לסמסונג, וואווי ואחרות לעשות את כל הטעויות, כדי שהם יוכלו ליצור מכשיר שמפיק את כל הלקחים ומיישם שיפורים נדרשים.
 

הערכת מחיר:

Oppo Find N
  • Oppo Find N בגרסת 8+256GB במחיר 7699 יואן (כ-1209 דולר או 3285 ש”ח, לפני מיסים)
  • Oppo Find N בגרסת 12+512GB במחיר 8999 יואן (כ-1413 דולר או 4424 ש”ח, לפני מיסים)