נפתח הסבב השני של אקסלרייט

יום ג', 3 במרץ 2020
אקסלרייט, תוכנית ההאצה בקריית שמונה לסטארטאפים של משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף טק ובניהול יוזמה לאומית בהובלת אראל מרגלית, פותחת בימים אלה את המחזור השני, זאת לאחר ההצלחה הגדולה של המחזור הראשון שהניב הקמה של 19 סטארטאפים מקומיים שגייסו עד היום למעלה מ- 6.6 מיליון ש"ח.
 
 
כ-70 מיזמים הגישו מועמדות לתכנית, 22 מיזמים החלו את השלב המקדים בתוכנית שייערך כחודש ולאחריו ייבחרו מתוכם 14 מיזמים, אשר ימשיכו לתכנית המלאה. לאור הצלחת הסבב הראשון, נכנסו לראשונה לאקסלרייט מחקרים ממכון המחקר מיגל של החברה לפיתוח הגליל בתחומי האגריטק, וכן מיזמים של רופאים מביה"ח זיו בתחומי הרפואה. סך הכל מונה המחזור הנוכחי 8 מיזמי פודטק ואגריטק, וכן מספר מיזמים בעולמות התיירות, גיוס המונים ועוד. את המיזמים מובילים יזמים ויזמיות מקריית שמונה, יישובי הגליל ורמת הגולן.
 
'אקסלרייט', הינה תכנית האצה ייחודית למיזמים בשלב הפיתוח. היזמים מקבלים מעטפת שירותים חסרת תקדים בסביבה יזמית תומכת להיי טק הכוללת סדנאות מטובי המרצים בארץ בנושאים מגוונים כמו go-to-market הגדרת הצורך, ולידיזציה, פיצ'ינג, הסכמי מייסדים והסכמי השקעה, עבודה עם מנטורים מובילים בתחום בהתאם לצרכי המיזם, פיתוח עסקי, פיתוח מוצר, סיוע ביצירת Networking ובגיוס מימון והשקעות, כל זאת, על מנת, להביא את הרעיון של היזמים לחברת הזנק (STARTUP), להנגיש אותם למשקיעים, קרנות, מענקי מדינה ולחבר אותם לתעשייה. את התכנית מנהלת ניצן סלע בלום לצד עידן הרפז  כמנטור ראשי.
 
כחלק מהרצון לחבר בין היזמים המקומיים, לאקו סיסטם הארצי, גויסו ענקיות הטכנולוגיה העולמית, בנק פועלים, ופירמות הייעוץ המובילות בישראל, להיות שותפים ולהעניק מנטורינג ורשת קשרים למיזמים. כמו כן, במסגרת התוכנית, תוביל קהילת החדשנות "פודטק ישראל", תכנית ייעודית לסטארטאפים בתחום הפודטק והאגריטק ושיתופי פעולה עם חברות המזון הגדולות.