אפליקציה לחיבור מאובטח של מכשירי אנדרואיד

יום ב', 21 באוגוסט 2017

 

מעבדת קספרסקי מכריזה על השקת Kaspersky Secure Connection for Android, אפליקציית freemium חדשה, שתוכננה כדי להגן על נתוני משתמשים העוברים דרך האינטרנט.

המאפיין המרכזי של האפליקציה החדשה  טמון בגמישות שלה: כדי לספק את הנוחות וההגנה המרביים על המשתמש, האפליקציה מפעילה הצפנה של תעבורה, באופן אוטומטי, בהתאם לרמת האבטחה ברשת ה- Wi-Fi אליה מחובר המכשיר, וכן בהתאם לאתרים ולאפליקציות שהורדו/נפתחו.

הצפנת תעבורה, הידועה גם כ-VPN (Virtual Private Network), מונעת יירוט של מידע המשודר דרך האינטרנט כמו גם שימוש זדוני בו. לדוגמה, ההצפנה יכולה לסייע לאבטח סיסמאות של חשבונות, מסרים אישיים או תמונות רגישות הנשלחות ברשת, וכן דפים שביקרו בהם המשתמשים והזמנות שבוצעו. שיטת פעולה זו חשובה במיוחד באם המשתמש מתחבר לעיתים קרובות לרשתות Wi-Fi שאינן מוכרות לו, ואשר עלולות לשמש כמלכודות שהפעילו עברייני סייבר.

על פי מחקר של מעבדת קספרסקי, כל רשת רביעית (28%) ברחבי העולם אינה רשת בטוחה. 

הוסבר כי, אפליקציית Kaspersky Secure Connection for Android נועדה להגן על פרטיות משתמשים ועל מידע אישי מפני איומים ברשתות Wi-Fi. בהתאם להגדרות, הפתרון יכול להצפין באופן רציף את כל התעבורה שמתקבלת ונשלחת, או לעשות זאת רק במצבים בהם אבטחה היא חשובה במיוחד, לדוגמא, כאשר משתמש מתחבר לרשת Wi-Fi שאינה בטוחה. בנוסף, כברירת מחדל, הפתרון מציע להפעיל הגנה כאשר נפתחים אתרים ואפליקציות המכילים מידע פיננסי (בנקאות, חנויות מקוונות, מערכות תשלומים) ואתרים של רשתות חברתיות. משתמש יכול גם לבחור אתרים ואפליקציות עבורם הוא רוצה להפעיל הגנה נוספת.

 

Kaspersky Secure Connection מתאים למכשירי אנדרואיד מגירסת 4.1 ומציע 200 מגה של תעבורה מוצפנת בחינם בכל יום, עבור כל מכשיר, למספר בלתי מוגבל של מכשירים.

משתמשים שירשמו בפורטל My Kaspersky יקבלו 300 מגה ליום בחינם. הגרסה בתשלום מציעה תעבורה בלתי מוגבלת לחמישה מכשירים למשך חודש או שנה, בהתאם למנוי.