יבמ מעמידה את מודיעין איומי הרשת שלה לשירות חינמי חדש לאבטחה

יום ב', 20 בנובמבר 2017
 
 
חטיבת האבטחה של IBM, בשיתוף עם עם ההתאגדות העולמית להגנת סייבר The Global Cyber Alliance GCA משיקות שירות חינם המספק לצרכנים ולעסקים שכבת הגנה נוספת ופרטיות בעת השימוש באינטרנט.
 
שירות שרתי שמות המתחם החדש, Quad9 Domain Name System (DNS) service, מסייע בהגנה על גולשים מפני כניסה למיליוני אתרים זדוניים המוכרים כמוקדי גניבה של זהויות משתמשים, הדבקה בתוכנות כופר ובנוזקות, או כמי שמבצעים פעילות הונאה מסוגים שונים.
 
עסקים ולקוחות יכולים להגן על פרטיותם בעולם המקוון, באמצעות שירות שרת ה- DNS של Quad9, (בכתובת 9.9.9.9): השירות מתוכנן באופן המונע כל סוג של אגירה, התאמת נתונים או מינוף אחר של מידע אישי ניתן לזיהוי (PII) הנוגע למשתמשים. זאת, בניגוד לשירותי DNS אחרים האוגרים לעתים קרובות מידע אודות האתרים בהם מבקרים הגולשים המנותבים באמצעותם, המכשירים בהם הם משתמשים או איזור המגורים שלהם – לצורך שימוש במידע הזה למטרות שיווק או לצרכים אחרים.
 
Quad9 מספק פתרון אבטחה אוטומטי בעידן בו הוא נדרש במיוחד על ידי צרכנים המשתמשים ברשת.
 
סקר עדכני של צרכנים בארה"ב, בריטניה, צרפת וגרמניה, מגלה כי רק 27% מהצרכנים מעריכים כי הם מסוגלים להתמודד עם האיומים החדשים המתגלים ברשת, ורק 14% מהם שינו אי-פעם את הגדרות ה- DNS של המחשב שלהם.
 
ההגנה המסופקת על ידי Quad9 מכסה לא רק מחשבים אישיים רגילים וניידים, אלא ניתנת להרחבה גם למכשירים מקושרים אחרים דוגמת טלוויזיות חכמות, או לטכנולוגיות אינטרנט של הדברים דוגמת חיישני טמפרטורה או מכשירי חשמל ביתיים הקשורים לרשת. במקרים רבים המכשירים האלה אינם זוכים לעדכוני אבטחה חשובים – ואינם מוגנים על ידי תוכנות אנטי-וירוס מסורתיות. כך, השארתם במצב מקושר מותירה אותם חשופים לפריצה.
במסגרת שיתוף הפעולה המאפשר את הפעלת השירות החדש, מספקת GCA את יכולות פיתוח המערכות ושילוב מקורות המידע בתחום מודיעין האבטחה. PHC  מספקת את תשתיות הרשת של השירות החדש, בעוד צוות מודיעין האבטחה IBM X-Force אחראי לאספקת בסיס הנתונים המרכזי עליו נשען השירות.
 
לדברי אלון בילורובסקי, מנהל קבוצת ה-Security Solutions ב-IBM Israel : "מינוף המידע הזמין בתחום בינת האבטחה הוא אמצעי קריטי בהתמודדות עם פשיעת סייבר. צרכנים ועסקים קטנים לא נהנו עד כה מגישה חופשית וישירה אל מאגר המידע הזה אודות איומים, המשמש חברות אבטחה בהגנה על עסקים גדולים. בעזרת Quad9, אנו מפעילים את הנתונים האלה לשירות התעשייה כולה, במתכונת פתוחה ותוך המשך העשרת מאגר התובנות בעזרת קהילת המשתמשים".
 
איך זה עובד
עם השקת שירות Quad9, נהנים צרכנים ועסקים מדרך חדשה וזולה במיוחד להגנה – תוך שהם נדרשים לשינויי תצורה מזעריים בלבד. Quad9 הופך את השימוש בנתוני מודיעין אבטחה לתהליך אוטומטי, ומתוכנן על מנת לספק "חיסון אוטומטי" מאיומים מוכרים – באמצעות חסימה אוטומטית של גישה לאתרים הידועים כמפיצים את האיומים האלה.