אפל וגוגל משלבות ידיים בתקשורת אנטי קורונה

יום ש', 11 באפריל 2020
 
תגבורת חשובה במלחמה נגד הקורונה.
שניים מהגורמים הגדולים בתעשיית הטק עובדים יחד למאבק בווירוס הקורונה ומכריזים על מערך כלים חדש שיכול להתאים לרוב הסמארטפונים ברחבי העולם.
 
הטכנולוגיה החדשה, המתוארת בעיתונים המקצועיים שפירסמו אפל וגוגל מסתמכת על טכנולוגיית הקשר האלחוטי של בלוטות 'כדי לעזור לטלפונים לתקשר זה עם זה, ובסופו של דבר מזהירה את המשתמשים מפני אנשים שהם יצרו איתם במגע שנגועים בנגיף הקורונוה.
 
אפל וגוגל מתכננים לשחרר כלים אלה בתחילה בחודש מאי, כך שיישומים והנחיות מרשויות בריאות הציבור יוכלו להיות זמינות בטכנולוגיית מעקב הקשר. כבר בחודשים הקרובים החברות מתכננות לבנות אותם ישירות לתוך תוכנת iOS ואנדרואיד כדי לעזור לאנשים רבים יותר להיכנס אליהם.
 
"באמצעות שיתוף פעולה הדוק ושיתוף פעולה עם מפתחים, ממשלות וספקי בריאות הציבור, אנו מקווים לרתום את כוחה של הטכנולוגיה לסייע למדינות ברחבי העולם להאט את התפשטות COVID-19 ולהאיץ את חזרת חיי היומיום", אמרו החברות בהצהרה משותפת.
 
מנכ"ל גוגל, סנדר פיצ'אי, הודיע  על הפרויקט בטוויטר, ואמר כי שתי החברות "מחויבות לעבוד יחד על המאמצים הללו. מנכ"ל אפל טים קוק הוסיף בציוץ שלו כי היוזמה החדשה "מכבדת שקיפות והסכמה".
 
המאמצים של אפל וגוגל הם רק האחרונים של ענקיות הטכנולוגיה כדי לעזור להקטין את ההשפעה של נגיף הקורונה החדש. המגיפה אילצה כמעט את כל האמריקנים להסתתר במקומם כדי לסייע להאט את התפשטות הנגיף ולהפחית את העומס על בתי החולים.