זעזוע מאיחוד שתי חברות ענק בסין

יום ד', 5 בספטמבר 2018
הסיכוי למיזוג בין חברות הסלולר השנייה והשלישית בגודלה בסין, שלח את המניות של סין טאואר קורפ לצניחה  שכן המשקיעים מעריכים כי החברה מפעילת התשתית תפסיד מהעיסקה הפוטנציאלית ומקיפה שתסייע במימוש שאיפות רשת  5G של המדינה .
 
ההצעה למיזוג ובניית  רשת תקשורת קבוצתית בסין נבדקת על ידי המנהיגים הבכירים של המדינה, שכן לפי  בלומברג,  בייג' ין מבקשת להבטיח יתרון על פני ארה"ב ב-5G, כאשר במהירות גבוהה הטכנולוגיה האלחוטית יכולה לחולל מהפכה איך אנחנו משתמשים בכל דבר, החל מכשירי חשמל לבית.
 
הנה כמה מן הזוכים הפוטנציאליים, ומפסידנים, שמיזוג זה יכול ליצור. 
 
1. צ'יינה טאוור קורפ, שמפעילה כיום את כל מגדלי הטלפונים הניידים במדינה, צנחה עד 10%  ל -0.99 דולר הונג קונגי, שיא נמוך, לאחר ירידה של 6.8% 
 
גורלה של החברה, המפעילה הגדולה בעולם של מגדלי טלפונים, תלוי במידה רבה במספר הספקים המשתמשים במבנים שלה - מדד שאנליסטים עוקבים אחריו ומתייחסים אליו כאל "יחס השכירות".
 
אם סין תחליט על שתי חברות סלולר במקום שלוש, החברה "יהיו כמעט בוודאות דיירים פחות על המגדלים שלה" וזה "בהכרח שלילי", על פי האנליסט ג'דיריס אנליסט.
 
2. ZTE, Huawei: ספקי ציוד
כמו כן, יצרני ציוד התקשורת הגדולים בסין עשויים גם הם לסבול מהמיזוג, שכן הם יספקו ללקוח אחד פחות, על פי סמואל צ'ן, אנליסט בסנפורד סי ברנשטיין. אחת ההשלכות של מיזוג תהיה כי המוביל המשולב יהיה מסוגל לקצץ בהשקעות מיותרות או עלויות.
 
3  יפגעו כמו כן, Huawei Technologies Co., יצרנית הציוד הגדולה ביותר בעולם לרשתות טלפון, ו- ZTE שנאסרה בחודש שעבר ממכירת הציוד שלהם לבעל ברית בארה"ב, ואוסטרליה, אשר ציינה חששות ביטחוניים. Huawei ו- ZTE, הכחישו שהם מייצגים סיכון כזה.