אמזון חידשה המשלוחים לישראל - ביוקר

יום א', 10 במאי 2020

עם הרגיעה היחסית בקורונה אמזון חידשה  את המשלוחים לישראל, אחרי שהופסקו בעקבות משבר הקורונה. כך גם עושות חברות מכר און- ליין ושילוח בינלאומיות אחרות.

ענקית הסחר המקוון הודיעה ללקוחותיה כי חידשה את המשלוח הבינלאומי ומוצרים רבים כעת נשלחים שוב לארץ.

יחד עם זאת, אפשרות השילוח חינם שהחברה הציעה עד לפרוץ המשבר עבור פריטים רבים, בתנאי שסך הקנייה גבוה מ-49 דולר, לא חודש - ונראה שכרגע החברה מציעה משלוחי אקספרס בלבד בעלות גבוהה של עשרות דולרים.

החברה הפסיקה את המשלוחים לישראל ב-22 במרץ. היא הודיעה שתתמקד במשלוחים של מוצרים חיוניים, כולל מוצרי מכולת וצעצועים ובארה"ב בלבד.

בעבר הציעה אמזון, לצד שילוח אקספרס עם חברות כמו dhlו-ups, גם שילוח מוזל יותר עם המתנה ממושכת יותר לחבילה. כעת היא מציעה רק את השילוח המהיר במיוחד, ככל הנראה בטיסות שמוקדשות למשלוחים בלבד, לנוכח מספרן המצומצם של טיסות הנוסעים. המשלוח המהיר, שמכונה אמזון פריוריטי, יגיע לארץ עד הבית בתוך כשבוע.

בהודעה שהחברה פרסמה באתר האמריקני, היא מזהירה מפני זמני שילוח ממושכים במשלוחים בינלאומיים. "נתיבי האוויר מוגבלים כרגע, מה שמשפיע על היכולת שלנו לשלוח מוצרים במהירות וביעילות כפי שהיינו שולחים בזמנים רגילים".

אז מה העלויות? מבדיקת ynetעולה כי סט של 5 חולצות קצרות שרוול לגברים נמכר ב-9 דולר. המשלוח: 49.97 דולר. על כרטיס זיכרון מהיר של סוני 64 גיגה, שנמכר ב-129.99 דולר, תשלמו משלוח בגובה 49.74 דולר ומע"מ.