חולה בקורונה מדאיג הנהלת ולקוחות אמזון

יום ו', 20 במרץ 2020

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

אם אתה נמנה עם אחד ממיליוני הלקחות של אמזון יש לך בעיה בקבלת הסחורה.

חברת אמזון דיווחה על מקרה ה- COVID-19 המאושר הראשון שלה במחסנים בארה"ב, שמהווים רשת של מתקנים שהפכה במהרה לצורך קריטי עבור מיליוני לקוחות בעיקר כאשר הם נשארים בבית במהלך משבר הנגיף.

העובד שנפכי הוצב באתר בקווינס, ניו יורק, כך מסר דובר החברה. המיקום הוא תחנת משלוחים, שהיא קטנה בהרבה מאחד ממרכזי החלוקה  הענקיים של אמזון. האתר נסגר באופן זמני לצורך ניקיון נוסף, ועובדים שם נשלחו הביתה בתשלום מלא. האתר פתוח כעת שוב, אמר הדובר.

חלק מהעבודה כוללת ניקוי מוגבר במתקנים, שמירה על מרחק חברתי במחסנים בין עובדים והוספת מרחק בין נהגים ללקוחות במהלך המסירות.

"אנו תומכים באדם שנמצא כעת בהסגר. מאז הימים הראשונים של המצב הזה, עבדנו בצמוד עם הרשויות המקומיות כדי להגיב באופן יזום, להבטיח שנמשיך לשרת לקוחות תוך דאגה למקורבינו ואנחנו מצייתים לכל ההנחיות הממשלתיות לגבי  פעולות הבניינים שלנו, "אמר הדובר.

יצוין כי אמזון דיווחה כבר בעבר הקרוב על מקרי וירוס קורונה מאושרים במטה סיאטל ובמחסנים בספרד ובאיטליה.

אבל החדשות על זיהום ראשון זה במחסן בארה"ב עלולות לסבך את הנטל העצום שמוטל על אמזון של משלוח הרים של חבילות ללקוחות בזמן שהחנויות מושבתות ואנשים מתבקשים להישאר בבית. אם הנגיף היה מתפשט במערכת המחסנים של אמזון הוא יכול היה לפגוע משמעותית ביכולת לבצע משלוחים. אמזון טוענת שהיא מיישמת פרוטוקולי בריאות חדשים רבים בכדי למנוע מצב זה.

"אמזונאים המאוחדת" של ניו יורק, קבוצת עובדי מחסנים, צייצה  כי היא מודאגת מפתיחתו מחדש של מתקן קווינס. בקבוצה נמסר כי "מתקן זה פוגע בבריאותנו ובבריאותה של העיר כולה. אנא עזור לנו לקרוא לאמזון לסגור את המתקן בתשלום למשך שבועיים כדי להבטיח את בטיחותנו".

המתמודד לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית ברני סנדרס, מבקר תדיר של אמזון על הטיפול בעובדיה, והוא הציע ביום חמישי תמיכה ברעיון סגירה זמנית של המתקן בניו יורק  וקרא למנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, "להבטיח חופשת מחלה בתשלום, שכר, ותנאים בטוחים לכל עובדיו. "