פיסבוק מציגה את המוד השקט

יום ו', 10 באפריל 2020
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
מסיבות שאינן ברורות לאיש מחוץ לפייסבוק, אפליקציות ה- iOS והאנדרואיד משמיעות המון רעש. יש צליל כשאתה מרענן את העדכון שלך, כשמישהו מתחיל להקליד או כשאתה מקבל התראה חדשה. ולמען האמת, הצלילים מעצבנים.
 
לרשות משתמשי פייסבוק שמבלים זמן רב יותר ברשת החברתית כאשר הם נשארים בבית כדי לעזור להאט את התפשטות נגיף הקורונה, יש מעתה כלי חדש להגבלת השימוש שלהם באפליקציה. בימים אלה  פרסמה החברה תכונה בשם "מצב שקט", שמשתקת את ההתראות ומאפשרת לתזמן את הפסקת הטרדת המדיה החברתית.
 
הכלי מראה כיצד פייסבוק מנסה להתמודד עם החסרונות הפוטנציאליים של המדיה החברתית ככל שיותר אנשים פונים לאתרים תוך התרחקות חברתית.
 
מחקרים הראו כי שימוש נמשך במדיה חברתית יכול לתדלק בעיות בריאות נפשיות כמו חרדה ודיכאון, במיוחד בקרב בני נוער. אפילו פייסבוק הכירה בכך שמדיה חברתית יכולה להיות גרועה אם אנשים צורכים תוכן באופן פסיבי ולא משתמשים באתריה כדי ליצור אינטראקציה עם אחרים. החברה בדקה גם פיצ'רים אחרים, כולל דרך להסתיר כמה "לייקים" פוסט מקבל בפייסבוק ובאינסטגרם.
 
מעתה "המצב השקט" החדש של פייסבוק יראה לכם כמה זמן נותר לכם לפני שהפסקת המדיה החברתית שלכם תסתיים.
 
כדי לגשת למצב שקט, עבור אל תפריט ההגדרות שלך בפייסבוק ולחץ על הזמן שלך בפייסבוק. וכך אתה הולך לנהל את הזמן שלך,  אתה יכול לתזמן מצב שקט למשך זמן מסוים או להשתמש בו מייד. אם תנסה לגשת לאפליקציה, היא תציג כמה זמן נותר לפני שהפסקה מסתיימת, אך הכלי נותן לך גם את האפשרות להשתמש בפייסבוק רק למשך 15 דקות. הרשת החברתית מפעילה את מצב השקט ברחבי העולם, אך היא זמינה כרגע רק באייפון. פייסבוק עובדת גם על גרסת אנדרואיד שמתוכנן לצאת בחודש מאי.
 
בנוסף פייסבוק מציגה נתונים חדשים בתוך הכלי, כולל כמה פעמים פתחתם את האפליקציה בשבוע האחרון, כיצד השימוש שלכם משתווה לאותה תקופה בשבוע שעבר ושעות היום לעומת שימוש בלילה.
 
מחוץ לכלים החדשים הללו, פייסבוק אמרה כי היא תורמת שני מיליון דולר לתמיכה בארגונים כמו Vibrant Emotional Health, המפעילה את קו  המניעה הלאומית למניעת התאבדות בארה"ב; טלפון לילדים לעזרה בקנדה; ו- Centro de Valorização da Vida בברזיל.