סירי של אפל מצנזרת את עצמה

יום ב', 9 בספטמבר 2019
כל החברות הספקיות של הרשתות החברתית בוחנות עתה ביתר זהירות את דרכי הפצת מידע פרטי כמו גם התיחסות לשאלות הלקוחות. 
עתה תורה של אפל .
מסמכים פנימיים של אפל שדלפו לידי עיתון "הגרדיאן" חשפו כמה מהקווים המנחים של התגובות של העוזרת האישית סירי לשאלות רגישות. המסמכים חושפים כי אפל מעוניינת שתגובותיה של סירי לנושאים שבמחלוקת מעורפלות גם במחיר מענה שלא מתייחס ישירות למה שנשאל. על פי הדיווח,  נכתב כי "כמעט בכל המקרים, לסירי אין נקודת מבט" ו"סירי צריכה להישמר כשהיא עוסקת בתוכן שעשוי לעורר מחלוקת ".
כך למשל, בעבר, כשסירי נשאלה אם היא פמיניסטית, הגיבה תוך התעלמות מוחלטת מהנושא,  תוך התחמקות, כמו "אני חושבת שבני אדם יכולים לקבל את השווה", ללא מענה קונקרטי ואילו אלכסה של אמזון משיבה "כן. אני פמניסטית "בתוספת פירוט ההגדרה של המונח אליו היא מתייחסת בקביעתה.
 
בנוסף, אפל  ניסחה מחדש תשובות של סירי שעוררו ביקורת בעבר. פעם, כשכונתה בשמות מבזים, סירי השיבה באופן חיוכי "הייתי מסמיקה לו הייתי יכולה". עכשיו, יחד ניסוח התשובות המחודש, היא עונה באופן תקיף יותר - "אני לא מגיבה לזה".
 
עוד נכתב במסמכים המנחים את המפתחים בכתיבת התשובות כי אפל  לא תציג עניין אנושי פרטני, לא תפר סטנדרטים מוסריים המקובלים באיזור בו היא פועלת ולא תכפה את הדעות או ערכיה על בני אדם ותימנע מהגדרות כמו  "לא אנושית", "חסרת מיקום", "חסרת מגדר", "צנועה" ו"עליזה ".